Era Jazzu: Anthony Strong

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 120zł

Szczegóły wydarzenia

ANTHONY STRONG
Singin’ & Swingin’

Anthony Strong w rodzinnej Anglii  okrzyknięty został  gwiazdą  jazzu  i błyskawiczne wdarł się na estrady światowe opanowane dotąd przez Michaela Buble i Jami’ego Culluma. Komercyjny sukces albumu „ Stepping Out”  wylansował  szybko nową ikonę jazzowej wokalistyki. Śpiewa z naturalnością, z jaką oddycha, a na fortepianie gra tak naturalnie, jak śpiewa. Przystojny Anthony Strong komplementowany jest jako "najgorętszy, wschodzący talent w wokalistyce jazzowej", pojawia się jako celebryta na okładkach popularnych magazynów a przez brytyjską prasę uznawany  jest za "ogromny talent, z wszelkimi zadatkami na  gwiazdę panteonu współczesnego retro-jazzu".

Anthony Strong  - mówi Dionizy Piątkowski -to imponujący, wrażliwy pianista i pięknie swingujący wokalista. Nie sili się na karkołomne improwizacje i jazzowe udziwnianie. Brawurową ekwilibrystykę eksponuje jako pianista, by swingowym aksamitem głosu wprowadzać brzmienie godne Franka Sinatry i Tony’ego Bennetta.  Bawiąc się jazzowym standardem potrafi wydobyć z niego współczesne, przebojowe brzmienie. Może właśnie dlatego jego wokalistyka jest bliższa modnym gwiazdom pop-jazzu niż legendarnym wokalistom ery swingu”.

Wychwalany jako „nowa angielska supergwiazda jazzu” Anthony Strong już na początku 2012 roku znalazł się w centrum uwagi czołowych wytwórni płytowych. Młody artysta podpisał kontrakt z kultową francuską firmą Naive Records i dołączył do elity artystów tej oficyny ( jak Adele, Carla Bruni i Katie Melua). Po wydaniu premierowego albumu „Stepping Out”  Anthony Strong pojawił się na pierwszej stronie największego francuskiego dziennika Le Figaro, wystąpił w niemieckiej telewizji, a przez brytyjską prasę został obwołany wybitnym talentem, predystynowanym do zajęcia miejsca w panteonie takich gwiazd retro – nowoczesnego jazzu jak Jamie Cullum i Michael Bublé. Na You Tube teledyski A. Stronga mają kilkusettysięczną widownię a w listopadzie 2013 jego debiutancki album uplasował się na pierwszym miejscu jazzowej listy amerykańskiego iTunesa. Nagranie przełomowego albumu  zrealizował z udziałem znakomitych muzyków: australijskiego trębacza. „ Stepping Out”  to przede wszystkim wielkie standardy jazzowe („My Foolish Heart”, „ When I Fall In Love „), przeboje (np. „Overjoyed”- Stevie’go Wondera), ale także utrzymane w  swingowej konwencji  stylowe kompozycje A.Stronga. Teraz powraca z koncertem Ery Jazzu promując najnowszy album „On the Clear Day”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook