Era Jazzu: Deborah J. Carter

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Filharmonia Dowcipu i Waldemar Malicki - Klasyka z Fortepianem Plus

Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok

16.01.2018 - 16.01.2018

Ceny biletów:
    - 120zł

Szczegóły wydarzenia

DEBORAH J.CARTER
Diggin’ The Duke

Amerykańska wokalistka Deborah J.Carter należy do tej wąskiej grupy gwiazd, które nie siląc się na tanią popularność zdobywają  zachwyt krytyków i uznanie szerokiej publiczności. Znana i oklaskiwana na całym świecie jest dzisiaj  atrakcją największych festiwali ( od Hiszpanii po Tajwan  i Kolumbię) oraz prestiżowych sal. Aplauz zyskuje szczególnym, muzycznym uwodzeniem  oraz osobistą charyzmą. Jej interpretacje wielkich standardów jazzu stawiają  Deborah J.Carter wśród najciekawszych wokalistek dzisiejszego jazzu.

“  Deborah J. Carter  śpiewa cała sobą – rekomenduje artystkę Dionizy Piątkowski- Jest przy tym bardzo autentyczna jako wokalistka. Nie sili się na jakąś  wydumaną oryginalność, nie wymyśla zaskakujących fraz czy karkołomnych improwizacji, bawi  się za to muzyczną  materią. Kompozycje stają się rozkołysanym przebojem, jakąś magią swingu i dobrej zabawy. Może właśnie na tym polega zdolność poznawania i przekazywania muzyki ? Emocja – tak znamienna w jazzie - jest u Deborah niezwykle ważna. Piękny, dopracowany głos oraz estradowy kunszt tylko są dopełnieniem jej charyzmy. Swą sztuką prezentuje także niezwykły uniwersalizm jazzu oraz swingowego zauroczenia „.

Najnowszy projekt Deborah J. Carter jest pokłonem w stronę muzyki genialnego innowatora jazzu, kompozytora i pianisty – Duke’a Ellingona. „Diggin’ The Duke” to brawurowo i sugestywnie intepretowane wielkie standardy Ellingtona w ciekawym opracowaniu combo Marka Zandvelda Podobnie jak przy wcześniejszych nagraniach wokalistka kieruje swe emocje  wokół popularnego standardu. Wcześniej  śpiewała tak na płycie „ Round Midnight” , gdzie jej wersje ”Moonflower”, „ Autumn Leaves” czy „Sister Moon” nabrały całkowicie nowego, świeżego, jazzowego kolorytu. Album „ Diggin’ The Duke” jest jeszcze bardziej dograny. Unikając orkiestrowego brzmienia zespół M.Zandvelda tworzy subtelną, ciekawą muzycznie strukturę, w którą  wtapia się wokalistyka Deborah J.Carter.  Wielkie hity Duke’a  „Satin Doll”, „ „Solitude” czy przebojowe  „ Don’t Get Around Much Anymore” stają się nowymi, nowoczesnymi piosenkami z zadziornym, swingowym odniesieniem. Raz jest to bluesujący „I Ain’t Got Nothin’ but the Blues”, raz melancholijny „ Prelude to a Kiss”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook