Rebeka

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

AUKSO MEDIATEKA

Mediateka, Tychy

Ceny biletów:
    - 20zł - Normalny
    - 10zł - Ulgowy

Szczegóły wydarzenia

POLISH SOUNDS


REBEKA

19.11.2016, godz. 19:00


Do niedawna wydawało się, że electro-popowe piosenki muszą być radosne, bo przecież tańczy się przy nich w klubach. Tymczasem poznański duet Rebeka pokazał, iż to nieprawda. W jego nagraniach melancholijne melodie niesione pełnym emocji głosem Iwony Skwarek kontrastują z klubowymi bitami serwowanymi przez Bartka Szczęsnego. I brzmi to świetnie! Nic więc dziwnego, że dzisiaj to jeden z najważniejszych projektów polskiej sceny electro-popowej.

Zaczynali skromnie – od realizowanych na domowym komputerze nagrań o oszczędnym brzmieniu. Ale i tak od razu wpadły one w ucho szefom portugalskiej wytwórni Discotexas, którzy umożliwili Rebece fonograficzny debiut w 2012 roku. Nic więc dziwnego, że duet szybko zaczął dawać koncerty na Zachodzie, od Anglii po Koreę. Kiedy do Warszawy zawitała po raz pierwszy ekipa słynnego Boiler Roomu, to właśnie Rebeka reprezentowała nasz kraj w polskiej edycji show.

Piosenki poznańskiego duetu to nie tylko poruszające melodie czy taneczna rytmika. Dwa wydane do tej pory albumy Iwony i Bartka – „Hellada” i „Davos” – niosą też intrygujące teksty. Pisząca je wokalistka sięga do spuścizny europejskiej kultury, by odnaleźć w niej uniwersalne treści, odpowiadające w zaskakujący sposób temu, co dzieje się tu i teraz, nie unikając również osobistych wyznań i deklaracji.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Mediateka, al. Marszałka Piłsudskiego 16, Tychy

Facebook