Illa J. - J Dilla Tribute

Illa J. - J Dilla Tribute

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 25zł - I pula
    - 29zł - II pula
    - 39zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

J DILLA TRIBUTE / ILLA J W WARSZAWIE

Już 24 stycznia w warszawskim klubie 55, wieczór poświęcony twórczości jednego z najbardziej szanowanych producentów muzycznych - J Dilla! Imprezę dopełni koncert młodszego brata artysty Illa J, jednego z najbardziej wszechstronnych muzyków z Detroit!

Jeśli masz ochotę na odrobinę relaksu przy bitach J Dilli i eklektycznej muzyce Illa J-a, nie może Cię tam zabraknąć!

Illa J to uzdolniony muzycznie artysta z pogranicza hip hopu i r'n'b. Jego teksty, śpiew, rap i produkcje są z pewnością znane wszystkim fanom jego starszego brata - OFFICIAL J DILLA, z którym przez lata współpracował, a od jego nieodżałowanej śmierci kontynuuje muzyczne dziedzictwo swojej rodziny, zapoczątkowane przez ojca, który pisał teksty piosenek dla światowej sławy artystów Motown Records w Detroit.

Jego debiutancki album z 2008 roku, "Yancey Boys" został wydany przez zlokalizowaną w L.A. wytwórnię Delicious Vinyl. Od tego czasu wstąpił do legendarnej grupy z Detroit - Slum Village. Posiada bogate
doświadczenie zarówno studyjne jak i sceniczne jako Yancey Boys i Slum Village. Obecnie były członek Slum Village współpracuje z płodnymi producentami takimi jak Kaytranada, Potatohead People, czy Calvin
Valentine, a także z jazzowym muzykiem Robertem Glasper.

Jego drugi solowy album zatytułowany Illa J LP został wydany w październiku 2015 roku nakładem Bastard Jazz Records. Świeży nowy dźwięk z domieszką funku i electro i położenie nacisku na wokal, pokazuje, że Illa J potrafi odnaleźć się w różnych nurtach muzycznych i nie da się go zaszufladkować.

http://www.youtube.com/watch?v=MTNhPfDbH_o

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook