The Mission

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Filharmonia Dowcipu i Waldemar Malicki - Klasyka z Fortepianem Plus

Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok

16.01.2018 - 16.01.2018

Ceny biletów:
    - 99zł - w przedsprzedaży
    - 110zł - od 1 kwietnia
    - 125zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

The Mission


Legendarna formacja sceny rocka alternatywnego oraz gotyckiego powraca po ponad 20 latach na swój drugi koncert do Polski. Występ odbędzie się w ramach specjalnej trasy europejskiej świętującej 30-lecie istnienia zespołu dowodzonego od lat przez Wayne'a Husseya. Dodatkowo koncerty zbiegną się z premierą zupełnie nowego albumu studyjnego „Another Fall From Grace”, który ukarze się we wrześniu 2016.

Pod koniec 1985 Wayne Hussey oraz Craig Adams opuścili The Sisters of Mercy aby utworzyć na początku 1986 The Mission i ruszyli w swoją pierwszą europejską trasę koncertową jako support The Cult. Wydali 2 pierwsze single dla niezależnej wytwórni. Oba dotarły na pozycję 1 brytyjskiej listy muzyki alternatywnej, przy czym pierwszy z nich „Serpent’s Kiss” został najlepiej sprzedającym się singlem 1986 sceny indie, zanim formacja podpisała kontrakt płytowy z Phonogram Records (obecnie Universal). Pierwszy singiel dla nowej wytwórni „Stay With Me” wbił się prosto na oficjalną listę UK chart na pozycję 30 promując wydany wkrótce po nim album „God’s Own Medicine”, który dotarł do pozycji 14 oficjalnej brytyjskiej listy z albumami. Przez następnych 8 lat zespół wydał kolejnych 6 albumów. Na specjalne wyróżnienie zasługuje drugi krążek formacji zatytułowany „Children” 1988. Współproducentem tej przełomowej płyty był sam John Paul Jones (Led Zeppelin), który nadal jej wyjątkowe, organiczne brzmienie oraz odpowiednią głębię muzyki lat 70 w połączeniu z dynamiką następnej dekady. To właśnie na tym albumie znalazł się jeden z najważniejszych utworów formacji. Masywny, transowy, trwający 8 minut „Tower of Strength” przesycony orientalnymi barwami. Dodatkowo znajdziemy tu fantastyczny cover „Dream On” zespołu Aerosmith. W latach 1986 – 1995 zespół mógł cieszyć się z 13 kolejnych top 40 singli na brytyjskiej liście, wśród których nie sposób nie wymienić takich klasyków jak „Wasteland”, “Tower Of Strength”, “Beyond The Pale”, “Deliverance”, „Hands Across the Ocean”, „Never Again” oraz “Butterfly On A Wheel” – do dzisiaj najbardziej znany utwór szerokiej publiczności. Łączna ilość sprzedanych na całym świecie albumów formacji przekroczyła 4 miliony. W tym czasie The Mission umocnili swoją reputację jednego z najlepszych i najbardziej ekscytujących zespołów koncertowych na świecie wygrywając niezliczoną ilość podsumowań i statystyk. Podczas swoich niekończących się tras koncertowych na przełomie lat 80/90 mieli takie wyjątkowe występy jak 7 wyprzedanych z rzędu koncertów w Astoria Theatre w Londynie (klubowy rekord sprzedaży do tej pory nie pobity), byli dwukrotnie headlinerem sławnego Reading Festiwal, występowali wspólnie z U2, The Cure i Robertem Plantem.

Do Polski dotarli tylko raz w 1995 dając pełen energii i ognia koncert w Warszawie. Przyjechali w nowym składzie na krótko prze wydaniem dobrze przyjętego albumu „Neverland”. Bardzo dobrym powrotem po kilku latach przerwy był album „AurA” wydanym w 2001, z którego pochodzi popularny utwór „Evangeline”.

Na 30 września 2016 wyznaczono premierę zupełnie nowej 10 studyjnej płyty The Mission „Another Fall from Grace”, którą promuje singiel „Met-Amor-Phosis”. Jak mówi sam Wayne Hussey – „to nasz najmroczniejszy album od lat. Jego powstawaniu towarzyszył prawdziwy ból egzystencjalny. Traktuję ten album jako brakujące ogniwo pomiędzy „First & Last & Always” The Sisters of Mercy oraz „God’s own Medicine” The Mission”. Na wokalu usłyszymy gościnnie Gary’ego Numana, Martina L. Gore (Depeche Mode), Ville Valo (HIM), Julianne Regan (All About Eve). Współproducentem krążka jest Tim Palmer, legendarny producent, z którym The Mission nagrali swój debiut oraz niezapomniany „Carved In Sand” z 1990.


The Mission powracają w niemal oryginalnym składzie:

Wayne Hussey - wokal, gitara
Simon Hinkler - gitary
Craig Adams - bas
oraz
Mike Kelly - perkusja

Dyskografia (albumy studyjne):
"God's Own Medicine" 1986, "The First Chapter" (kompilacja) 1987, "Children" 1988, "Carved in Sand" 1990, "Grains of Sand" 1990, "Masque" 1992, "Neverland" 1995, "Blue" 1996, "AurA" 2001, "God is a Bullet" 2007, "The Brightest Light" 2013, “Another Fall From Grace” 2016

Teledyski:
http://www.youtube.com/watch?v=LH_mdH6S7Fw
http://www.youtube.com/watch?v=-2up4WUQod0
http://www.youtube.com/watch?v=f3LVWnHhzNA

Jako support wystąpi formacja The Awakening z Johannesburga.
http://www.theawakening.com/
http://www.facebook.com/theawakeningofficial

Supportem podczas październikowej trasy The Mission będzie The Awakening, amerykański projekt pochodzącego z Johannesburga Ashtona Nyte'a. Zespół zdobył sobie przychylność fanów takimi hitami jak "The Dark Romantics" i “The Sound Of Silence”.

The Awaking pojawią się na scenie obok The Mission na koncertach w: Wielkiej Brytanii , Portugalii, Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii, Niemczech, Polsce, Słowacji, Austrii, Belgii i Holandii.

Nyte entuzjastycznie wypowiada się o supportowaniu The Mission: "W ubiegłym roku miałem absolutną przyjemność wspólnego wykonania na scenie z Waynem Hussey'em piosenki ‘Butterfly On A Wheel’. Jest to utwór, który kiedyś jako nastolatek próbowałem grać na gitarze akustycznej w mojej sypialni, a teraz śpiewać ją z człowiekiem, który ją napisał, to jak spełnienie marzeń. Granie na tej samej scenie obok The Mission w rocznicę ich trzydziestoletniej obecności w muzycznym świecie to jedna z największych radości w mojej karierze, bo to też jeden z najbardziej inspirujących mnie zespołów”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook