Koncert Flamenco: Luis de Luis

Koncert Flamenco: Luis de Luis

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 60zł

Szczegóły wydarzenia

KONCERT FLAMENCO

13 marca 2016 w niedziele o godzinie 18.00  w Synagodze pod Białym Bocianem odbędzie się koncert znakomitego tancerza flamenco  z Grenady – Luis de Luis, któremu towarzyszyć będą: Jose Andrés Cortés /gitara/ i Antonio Cafelete /śpiew/

Koncert będzie mocnym akcentem na VIII Festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia – Inspiracje Flamenco- Przenikanie Kultur (w terminie od  07.03 – 13.03.2016 -więcej informacji pojawi się na stronie facebook Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco Przenikanie Kultur oraz na www.flamenco.mdk-krzyki.pl).
Festiwal ten odbywa się cyklicznie od wielu już lat i ma charakter edukacji międzykulturowej, która sprzyja rozwojowi tolerancji i szacunku wobec „innych”. Poprzez takie działania promuje postawy otwartości na różnorodność kulturową i rozwój dialogu międzypokoleniowego.
Organizatorem Festiwalu jest Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław- Krzyki (inicjator i koordynator Festiwalu Anna Patkiewicz), we współpracy z Arte Flamenco.

Luis de Luis - tancerz z Grenady wywodzący się z rodziny cygańskiej, o wielkich tradycjach flamenco.  Tańczył w najlepszych Tablao flamenco w Hiszpanii, w tym na otwarciu Tablao de Carmen w Barcelonie u boku tak znakomitej tancerki jak Eva  la Yerbabuena. Tańczył w zespole Paco Peńa, w zespole Diany Reyes i w zespole pod dyrekcją Ricardo Mendeville. Wystąpił w filmie pt" Passover". Jest znakomitym tancerzem, obecnie prowadzi własny zespół, wraz z którym wystawia spektakl pt" Buen Compas"
http://www.youtube.com/watch?v=FhDy7dT13NA

Jose Andres Cortes - Gitarzysta z Barcelony z rodziny Cyganskiej o wielkich tradycjach flamenco. Swoją naukę rozpoczął w wieku 11 lat początkowo grając w najlepszych tablao flamenco w Barcelonie. Założyciel zespółu flamenco " Almacale", jest jego głównym kompozytorem i dyrektorem artystycznym. Laureat pierwszej nagrody na XV Certemen de Gitara Flamenca 2007 w Barcelonie. Współpracował z  Rafaelem Amargo w jego ostatnim spektaklu pt " El Tiempo muerto". Obecnie współpracuje ze znakomitym śpiewakiem  Duquende.
http://www.youtube.com/watch?v=OY2Uxs79dV8

Juan Antonio Santiago Amaya" Antonio Cafelete" - Śpiewak , pochodzi z rodziny Cygańskiej,; Występuje w najlepszych Tablao Flamenco w Barcelonie. Jego styl śpiewania porównywany jest często do śpiewu słynnego śpiewaka " Camarona de la Isla".  Brał udział w festivalu Flamenco Caja de Madrid, oraz współpracuje z zespołem " Almacale"
http://www.youtube.com/watch?v=TvTk6m1r49c

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook