City Sounds: Lilly Hates Roses

City Sounds: Lilly Hates Roses

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 30zł / 40zł - stojący (przedsprzedaż / w dniu imprezy)
    - 40zł - siedzący (balkon)

Szczegóły wydarzenia

LILLY HATES ROSES

Duet, który oczarował publiczność w całej Polsce, przyjeżdża do Wrocławia by zaprezentować na żywo materiał ze swojej najnowsze płyty „Mokotów”.  Zapraszamy 30 marca do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze!

Zespół powstał pod koniec 2012 roku, mają za sobą 7 tras koncertowych w 8 krajach. Wystąpili na najważniejszych polskich festiwalach mi.in. (Opener, Slot Art Festival, czy Off Plus Camera), mieli okazje dwukrotnie zagrać pełny koncert w prestiżowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce. Wystąpili podczas tegorocznej edycji Victorious Festival w Wielkiej Brytanii, obok takich formacji jak The Flaming Lips, We Are Scientists czy Peter Hook & The Ligot. Debiutancki singiel Youth miał swą premierę na falach legendarnego amerykańskiego radia KEXP. 30 czerwca ukazał się ich druga płyta zatytułowana „Mokotów”

Ta historia nadaje się na film, w którym ich piosenki mogłyby pełnić rolę ścieżki dźwiękowej. Przypadkowe spotkanie po jednym z koncertów zaowocowało powstaniem wyjątkowego tworu w skali polskiej muzyki alternatywnej. Inspiracje folkiem spod znaku Bon Ivera czy Neutral Milk Hotel zgrabnie połączyły się z zamiłowaniem do muzyki Sonic Youth i Becka dając światu Lilly Hates Roses.

Kamil Durski i Kasia Golomska to nieprzeciętny duet, w którym podobne gusta i wrażliwość na muzykę tworzą spójną całość z nieokiełznaną kreatywnością, swobodą tworzenia, a przede wszystkim szczerym przekazem. To właśnie prawda jest jedną z najważniejszych cech brzmienia Lilly Hates Roses. Ich piosenki z łatwością przechodzą z lekkiej i przyjemnej stylistyki znanej choćby z dokonań Angusa i Julii Stone’ów, do gorzkich, czasem smutnych wyznań jak u Sun Kil Moon. Wszystkie oblicza Lilly Hates Roses mają jednak ten sam wspólny mianownik – prawdę.

Lilly Hates Roses, nie poddając się obowiązującym trendom, robią swoje i wchodzą na nowy poziom muzycznej twórczości. Mokotów ma szansę stać się jednym z najbardziej interesujących wydawnictw tego roku w Polsce, a kto wie czy nie dalej – muzycy, którzy zostali dostrzeżeni przez KEXP czy NME, pod koniec sierpnia zagrali trasę koncertową w Wielkiej Brytanii.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook