Młot na Czarownice, Monasterium, Mayhayron

Młot na Czarownice, Monasterium, Mayhayron

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 15zł

Szczegóły wydarzenia

MŁOT NA CZAROWNICE, MAYHAYRON, MONASTERIUM

Serdecznie zapraszamy na metalową ucztę w krakowskim Klubie Zaścianek - wystąpią Młot Na Czarownice, Mayhayron oraz MonasteriuM. Koncert odbędzie się 23 kwietnia - początek o 20:00, otwarcie drzwi Klubu godzinę wcześniej.

Młot Na Czarownice to mieszanka starego, dobrego heavy metalu i hard rocka. Ostre riffy i solówki z piekła rodem, przenikliwy wokal wraz z mocnym niczym uderzenia młota, zdecydowanym rytmem tworzą niepowtarzalny klimat. W tekstach utworów , których autorem jest sam wokalista (Dejff), można odnaleźć wiele porównań, które ukazują silny związek człowieka z siłami natury. Myślą przewodnią bywają często motywy mitologiczne oraz ogólnie pojęty dualizm, odwieczna walka żywiołów i wzajemne przenikanie się przeciwieństw. Nazwa zespołu nawiązuje do XV wiecznego podręcznika łowców czarownic, autorstwa dwóch inkwizytorów Heinricha Kramera i Jacoba Sprengera - Malleus Maleficarum. Znaczenie nazwy jest przewrotne, ma na celu ukazanie niesprawiedliwości odwiecznego piętnowana ludzi z powodu różnych odmienności, zarówno kulturowych jak i sposobu życia, myślenia czy poglądów religijnych… Chociaż każdy z muzyków preferuje nieco odmienne gusta to, jak sami siebie określają, są żywiołami, które dopiero po zespoleniu w całość pokazują swoje prawdziwe oblicze. Zespół Młot Na Czarownice pierwsze swoje tchnienie wydał 1 czerwca 2012 roku na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. Wiosną 2013 roku w studiu „Demontażownia” „Młoci” rozpoczęli nagrania swojej debiutanckiej płyty, na której mają znaleźć się utwory takie jak: Napój Głupców, Fantasmagoria, Czas Zastygłych Istnień, Horyzonty Niespełnienia, Nija, Za Złamany Krzyż, Przedwiosenny Świt, Popioły Wiar, Psy Ogrodnika oraz tytułowy numer - Młot Na Czarownice.


Mayhayron to krakowski zespół heavy metalowy założony na przełomie 1999 i 2000 roku przez dwóch gitarzystów Maćka Grelę i Michała Gackowskiego. Przez pierwsze miesiące powstają zarysy pierwszych kompozycji, opracowywane są pierwsze covery i klaruje się reszta składu: Andrzej Sadowski – bas, Bartek Chyży – gary, Tomek „Harry” Ciechański - wokale. W połowie 2001 roku Harrego zastępuje Staszek Wysopal, który zostaje z zespołem na następne parę lat i z powodzeniem radzi sobie ze stanowiskiem frontmana. Harry pozostaje u boku kapeli jako główny tekściarz. Pierwsze lata Mayhayron to liczne koncerty w róznych miejscach Polski. W lutym 2004 roku ukazuje się pierwsze demo „Metal Spirit”, które zostaje ciepło przyjęte w metalowym światku. Pierwsza płyta zespołu ukazuje się na początku 2006 roku. Wydany własnym sumptem materiał nosi tytuł „Still Want It Heavy” i znów spotyka się z całkiem miłym przyjęciem wśród publiczności i krytyków. Rok 2007 przynosi pierwsze od lat zmiany personalne w zespole, odchodzi Bartek, a parę miesięcy po nim Staszek, zostają zastąpieni przez perkusistę Patryka Jawora oraz Olka „Merina” Skałkę śpiewającego w młodej krakowskiej kapeli Stormcaster. Aktualnie Mayhayron przygotowuje materiał na nowy album, którego nagranie planowane jest w niedalekiej przyszłości. Przez wszystkie lata stylistyka zespołu nie zmieniła się. Wciąż jest to stare heavy nieco doprawione thrashem.


MonasteriuM to nowy zespół na polskiej scenie grający klasyczny heavy/doom metal osadzony w tradycji Black Sabbath, Candlemass i Manowar. Grupa jest świeżo po podpisaniu kontraktu z zagraniczną wytwórnią i przygotowuje się do promocji debiutanckiego materiału na koncertach.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook