In-Between Festivals: Philm / Kuba Suchar

In-Between Festivals: Philm / Kuba Suchar

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Golec uOrkiestra - Koncert Kolęd i Pastorałek - Bydgoszcz

Hala Łuczniczka, Bydgoszcz

21.01.2018

Enej - Koncert Kolęd

Wytwórnia, Łódź

21.01.2018

Ceny biletów:
    - 10zł - w przedsprzedaży
    - 15zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

In Between-Festivals: Philm / Kuba Suchar

„In Between – Festivals” to nie jest tylko kolejny festiwal. To znacznie więcej. To seria wydarzeń, które będą prezentowały na przestrzeni całego roku współczesny jazz i współczesny taniec. Z Berlina oraz z całego świata.

"In Between - Festiwals" we Wrocławiu  będzie angażować i zachęcać do wejścia w dyskurs z artystami i producentami ze stolicy Dolnego Śląska i z całej Polski W jakim miejscu znajduje się współczesny taniec? W jakim miejscu znajduje się jazz i muzyka improwizowana? Gdzie przebiegają granice wytrzymałości ciała tancerzy? Gdzie i w jaki sposób odkrywamy nowe sfery dźwięku? NoiI gdzie w tym wszystkim znajdują się ludzie, których uszy, oczy i serca odbierają sztukę? Na takie pytania postarają się odpowiedzieć artyści, kuratorzy i publiczność z Berlina i Wrocławia.

W ramach wydarzenia odbędzie się koncert Kuby Suchara i niemieckiego zespołu Philm.

Philm – projekt pod wodzą berlińskiego saksofonisty tenorowego Philippa Gropera (Hyperactive Kid, TAU). Jego kompozycje stanowią destylat idei, które są uwalniane by zderzać się i reagować ze sobą. Muzyka charakteryzuje się szczególnym, niemalże obsesyjnym skupieniem rytmicznym. Philipp Gropper rozwinął własny, unikatowy styl, wyróżniający się wyborem brzmienia i materiału nutowego, a także wypracowaną przez niego klarowną ideą roli, jaką odgrywać powinien saksofonista tenorowy w danym kontekście muzycznym i zespołowym. Ten poziom refleksji i jasności co do roli instrumentu w grupie stanowi rzadkość – szczególnie wśród saksofonistów tenorowych. Gropper zebrał grupę wybitnych muzyków . Razem z Oliverem Steidle, Eliasem Stamesederem i Andreasem Langiem są wystarczająco silni, by utrzymać w ryzach zbliżające się do transu stany, wyzwalane przez niektóre z kompozycji, a jednocześnie elastyczni, co pozwala im zachować odpowiedni luz. Każdej z kompozycji nadają to, co niezbędne, zachowując przy tym jednocześnie własne brzmienie.

Kuba Suchar - muzyk improwizujący, perkusista, twórca muzyki filmowej i teatralnej, samouk, rysownik, twórca filmów i plakatów. Organizator koncertów, pomysłodawca i twórca Solo Festiwal w Oœrodku Postaw Twórczych. Zespoły: Forest Underground Trio, Tone Hunting, Kazluza/Suchar Duo, Sao Paulo Underground, Lay All Over It,  Robotobiok, Mikrokolektyw, Natural Information Society, Slug Duo. Współpracował z takimi muzykami jak Noël Akchoté, Rob Mazurek, Kazuhisa Uchihashi, Anna Kaluza, Jason Adsiewicz, Jason Ajemian, Noritaka Tanaka, Fred Anderson, Nicole Mitchell, Joshua Abrams, Matthew Lux, Rafa³ Mazur, Mike Reed, Keith Rowe, Zlatko Kauèiè i wieloma innymi. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. W Oœrodku Postaw Twórczych prowadzi zajęcia z perkusji.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook