Festiwal Piosenki Inteligentnej "Bez Lipy" - Acid Drinkers, Tides from Nebula, SIQ

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 30zł

Szczegóły wydarzenia

Festiwal Piosenki Inteligentnej "Bez Lipy" - Acid Drinkers, Tides from Nebula, SIQ


Acid Drinkers

To rock’n’rollowy zespół – jak twierdzą muzycy – założony przy butelce taniego wina, w Poznaniu w 1989 roku. Panowie od 24 lat psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu, zastając miasta murowane, a zostawiając zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz, grając ponad 1500 koncertów. Dali się również we znaki za granicą. Ich popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową. Na koncie mają 16 płyt. Są skuteczniejsi niż piłkarska reprezentacja Hiszpanii – z każdej gali Fryderyków wychodzą z przynajmniej jedną statuetką. W 2011 roku rozbili bank, zgarniając aż cztery, m.in. za Przebój i Grupę Roku. Ostatnia, wydana dwa lata temu płyta „25 Cents For a Riff” to powrót zespołu do klasycznego grania.

W skład dobrze naoliwionej i rozpędzonej maszyny wchodzą:

Titus – wokalista i basista, obdarzony niezwykłą charyzmą, każdy występ doprawia poczuciem humoru
Popcorn – gitarzysta, jeden z największych wirtuozów gitary wśród Słowian
Jankiel – gitarzysta, po prostu geniusz, w zespole od 5 lat
Ślimak – perkusista, wybrany Najbardziej Inspirującym Perkusistą Wszech Czasów w Polsce

Zdjęcie: Acid Drinkers
Źródło: www.acid-drinkers.com
Autor: Kobaru

Tides From Nebula

Zespół Tides From Nebula powstał w 2008 roku. To kwartet instrumentalny z Warszawy, który do tej pory zagrał ponad 500 koncertów, co zapewniło mu tytuł jednej z czołowych grup post-rockowych w Europie. Są pierwszą formacją tego typu, która zaliczyła trasę koncertową w Indiach. Muzycy współpracowali ze sławnym kompozytorem muzyki filmowej, Zbigniewem Preisnerem, z którym w 2011 roku wspólnie nagrali płytę „Earthshine”. Ugruntowało to ich silną pozycję w polskiej alternatywie. Zagrali 16 tras zagranicznych i 13 polskich, w tym jedną z zespołem Hey, na zaproszenie Kasi Nosowskiej, zdeklarowanej fanki Tides From Nebula.

SIQ

Grupa SIQ powstała w wyniku połączenia sił Ani Brachaczek (BiFF, Pogodno, Panny Wyklęte), Bartka Kicińskiego, Tomka Białonia i Macieja Starosty (acidowego Ślimaka). Repertuar to przede wszystkim utwory napisane przez Ślimaka, które nie bardzo pasują do charakteru jego macierzystej formacji. Jednak to wciąż rock’n’roll, choć z odrobiną punku. Czego dotyczą teksty? Niegrzecznych chłopców i dziewczynek, rzeczy i spraw, które zachwycają lub wkurzają zespół.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook