Artur Gotz - Mężczyzna prawie idealny - Recital

Artur Gotz - Mężczyzna prawie idealny - Recital

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Stare Dobre Małżeństwo

Wojewódzki Dom Kultury, Kielce

20.01.2018

Ceny biletów:
    - 25zł

Szczegóły wydarzenia

 „Mężczyzna prawie idealny”

recital ARTURA GOTZA
i promocja płyty pod patronatem TVP 2
z gościnnym udziałem AGNIESZKI CHRZANOWSKIEJ, autorki muzyki i tekstów


akompaniament: Dariusz Igielski – instrumenty klawiszowe, akordeon
 
Nareszcie mężczyzna XXI wieku został z wnikliwością opisany w piosenkach. W kolejnych trzynastu utworach znajdujemy odpowiedzi na pytanie jaka jest kondycja psychofizyczna współczesnych mężczyzn. Bohaterami stali się zakochani, naiwni, nawróceni, nienasyceni, zdradzający, bogaci, nieśmiali i ci bardzo śmiali przedstawiciele płci męskiej. Dowiadujemy się z czym musi zmagać się mężczyzna nienasycony i jak radzi sobie z pożądaniem do żony bliźniego, czego jest w stanie dopuścić się nadgorliwy teść, jakimi zaletami obdarzony jest mężczyzna nawrócony, jak na psychikę mężczyzny wpływa podział na ducha, duszę i ciało, jakie są przyczyny picia alkoholu przez mężczyzn, na co mężczyźni mają alergię i na koniec, co postanawia mężczyzna, który chce być idealny.

Premiera płyty odbyła się w „Pytaniu na Śniadanie w TVP 2, premiera radiowa była w Trójce u Artura Andrusa, a premiery dwóch teledysków odbyły się w Teleexpressie w TVP 1. Artysta powrócił z miesięcznego tournee po USA, gdzie zagrał 10 świetnie przyjętych koncertów m.in. w Los Angeles, Las Vegas, New Jersey, Seattle, San Diego, Bostonie, Portland.

ARTUR GOTZ – urodzony w Krakowie wokalista i aktor młodego pokolenia, absolwent PWST im. L. Solskiego w Krakowie – Filia we Wrocławiu (2006 r.). Występuje na scenie od jedenastego roku życia, a w wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach. Aktualnie aktor scen Warszawy (Teatr „6 Piętro” Michała Żebrowskiego) i Łodzi (Teatr Nowy im. K. Dejmka), w latach 2006-09 był aktorem Teatru Rozrywki w Chorzowie, współpracował z Teatrem Współczesnym i Teatrem "Kamienica" Emiliana Kamińskiego w Warszawie.

Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę   z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”, a w sierpniu 2010 odbyła się premiera jego debiutanckiej płyty „Obiekt seksualny” z 17 piosenkami o tematyce damsko-męskiej. W Walentynki 2015 ukazała się jego druga płyta „Mężczyzna prawie idealny” z piosenkami, które napisała dla niego Agnieszka Chrzanowska. Patronem medialnym płyty jest TVP 2. Artur Gotz prezentuje swoje recitale w całej Polsce, a także w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Londynie, Oxfordzie, Pradze, Wiedniu, na Cyprze oraz podczas dwóch tournee po USA (m.in. Los Angeles, Las Vegas, New Jersey, Boston, San Diego, Seattle). Artysta zagrał również duże radiowe koncerty na antenie Radia Dla Ciebie w Warszawie, Radia Kraków, Radia Olsztyn, Radia Gdańsk, Radia PiK w Bydgoszczy. Występował na festiwalach teatralnych w Czechach, Francji, Słowacji, Wielkiej Brytanii i na Łotwie, a także na 27. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2006 r. w koncercie EnergiaPro Młodzi. Współpracował ze Studiem 68 of theatre arts London w Gdyni pod patronatem Sean'a Connery. Laureat Międzynarodowej Nagrody Konsula Generalnego Republiki Czeskiej, w 2013r. otrzymał Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi, a w 2014r. Stypendium Miasta Stołecznego Warszawy. Zagrał kilka ról filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie „Karol - człowiek, który został papieżem” (reż. G.Battiato) oraz Reportera Dzikowskiego w „Wielkich ucieczkach”, Wojtka Wystracha w „Ścianie śmierci” oraz w popularnych serialach.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook