Pasja Flamenco z udziałem mistrzyni tańca Rosario Montoya Farruca

Pasja Flamenco z udziałem mistrzyni tańca Rosario Montoya Farruca
E-Ticket
Co to jest E-Ticket?

Zmiana daty imprezy!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Stare Dobre Małżeństwo

Wojewódzki Dom Kultury, Kielce

20.01.2018

Pasja Flamenco to spektakl nowatorski i unikalny, o dużym formacie, łączy na scenie wielu znakomitych artystów z Polski i z Hiszpanii.
Ceny biletów:
  - 130zł, 110zł

UWAGA:

Wydarzenie zostało przełożone z 12 listopada na 5 marca 2017

Zakupione bilety zachowują ważność.

W związku ze zmianą daty wydarzenia, zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu.

Możliwość zwrotu biletów istnieje jedynie do nowej daty imprezy.

Szczegóły wydarzenia

Pasja Flamenco z udziałem, mistrzowskiej klasy artystki


Rosario Montoya La Farruca


Pochodzi z najsłynniejszego cygańskiego rodu - Farrucos, gdzie flamenco jest celebrowane z pokolenia na pokolenie, w rodzinie, gdzie flamenco się oddycha, gdzie rodzi się i umiera w aurze flamenco. Jest to sztuka wciąż żywa i tak naturalna dla Cyganów andaluzyjskich, jak dla nas sen, czy śmiech. Artystka, którą zobaczymy to crème da la crème tej sztuki.

Jest matką tak sławnych tancerzy jak : Farruquito, Farru i El Carpeta, córką legendarnego tancerza El Farruco a także rodzoną siostrą. Pilar Montoya  La Faraona, której zadedykowany jest koncert. Występowała na całym świecie, m.in..W Stanach Zjednoczonych, Japonii w Brazylii, brała udział w Royal Festival Hall w Londynie.

 Taniec w jej wykonaniu jest przepełniony autentycznością, improwizacją i żarliwością, artystka będąc spadkobierczynią andaluzyjskich Cyganów dzieli się z publicznością i hojnie rozdaje magiczną energię, która płynie z każdego jej gestu kontakt na żywo z taką energią jest bezcenny i zapada na długo w pamięci. Sztuka flamenco to unikat, zaliczany przez UNESCO do Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości, wielu jest naśladowców, wielu jest artystów, którzy się inspirują tą sztuką. W przypadku La Farruca ujrzymy flamenco w czystej postaci. Jak diament.

Artystka wystąpi w projekcie koncertu „Pasja Flamenco” a towarzyszyć jej będzie międzynarodowy skład 9 artystów,: 2 śpiewaków i perkusista z Sewilli oraz 2 gitarzystów i 3 tancerki z Polski.

Prawdziwa uczta dla miłośników tańca i muzyki z Andaluzji! Wyjątkowe wydarzenie – koncert flamenco w formie muzyczno-tanecznej stworzony z inicjatywy wrocławskiej tancerki, pasjonatki sztuki flamenco – Katarzyny Małeckiej Katy „La Yedra”.

Sztuka flamenco ma moc przyciągania pasjonatów, którzy – choć nie urodzili się w Hiszpanii – opanowali tak trudną i obcą dla siebie technikę. Zobaczymy drogę od flamenco tradycyjnego do współczesnego. Zaczynając od dawnych, poważnych stylów jak „Cante hondo” , przez bardziej radosne „Cante chico”,. Koncert dedykowany jest jak już pisaliśmy mistrzyni tańca Pilar Montoya „La Faraona” z rodu Farrucos, która przedwcześnie odchodząc z tego świata, zostawiła w sercach swoich uczniów pasję do tańca flamenco.


Do udziału w spektaklu zaproszono wieloosobowy skład artystów, w tym wybitne tancerki z Polski:

Małgorzata Wołyńczyk - tancerka , związana ze Studiem Flamenco w Warszawie. Posługująca się tradycyjnym stylem tańca, jak mało kto w Polsce. Co roku wyjeżdża do Sewilli gdzie występuje i szkoli się pod okiem najlepszych nauczycieli .Zatańczy do akompaniamentu świetnego gitarzysty Kuby Wagnera

Marta Dębska – tancerka, prowadzi od wielu lat szkołę flamenco Triana w Warszawie, tańczy w pięknym, pełnym elegancji sewilskim stylu flamenco. Wspólnie z mężem gitarzystą Arturo El Polaco prowadza zespół Los Payos. z którym. od wielu lat występują a także są twórcami projektu Peńa Flamenco, koncertów które cyklicznie odbywają się w Instytucie Cervantesa w Warszawie.

Katy La Yedra –reżyser koncertu, tancerka z Wrocławia. Mieszkała wiele lat w Hiszpanii. Absolwentka Escuela de Flamenco Amor de Dios w Madrycie. Zajmuje się rozpowszechnianiem sztuki flamenco w Polsce oraz jest organizatorką wydarzeń artystycznych związanych z tańcem Występuje z wieloma artystami między innymi wystąpiła w projekcie Kayah & TransorientalOrhestra.

Zobaczymy także znakomitych gitarzystów i wiolonczelistkę, a także poruszających swym głosem młodych utalentowanych śpiewaków i perkusistę z Andaluzji.


Wystąpią:

Gwiazda koncertu

 • Rosario Montoya La Farruca

Śpiew:

 • Ezequiel Montoya
 • Juan El Negro
 • Cajon i palmas
 • Lolo Lozano Fernandez

Taniec

 • Marta Dębska
 • Małgorzata Wołyńczyk
 • Katarzyna Małecka

Gitarzyści

 • Artur Muszyński
 • Kuba Wagner

 • Wiolonczela

  • Anna Szpil

  Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

  Gdzie:

  • Synagoga Pod Białym Bocianem, Włodkowica 5a, Wrocław

  Facebook