Nile, Melechesh, Embryo + goście

Nile, Melechesh, Embryo + goście

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 75zł - w przedsprzedaży

Szczegóły wydarzenia

Nile, Melechesh, Embryo + goście

Massive Music i B90 zapraszają na koncert tytanów death/brutal metalu - NILE! Będzie to długo oczekiwana wizyta na północy kraju w ramach europejskiej trasy "What Should Not Be Unearthed Part II - Tour 2016". Jako gość specjalny wystąpi magiczny zespół o perskich korzeniach MELECHESH!

NILE (USA)
Amerykańska grupa powstała w 1993 roku, wykonująca brutal/technical death metal. W sferze tekstów i muzyki porusza tematykę starożytnego Egiptu. Zespół uznany na całym świecie ze względu na wybitną technikę gry na instrumentach, która wpłynęła na rozwój muzyki death metalowej. Karl Sanders, lider zespołu, zajął 4. miejsce w rankingu najlepszych death metalowych muzyków stworzonym przez "Decibel Magazine".

MELECHESH (Planet Earth and Nebiru)
Melechesh – grupa wykonująca muzykę z pogranicza black i death metalu z wpływami folkloru bliskowschodniego. Zespół powstał w 1993 roku w Jerozolimie w Izraelu, jako solowy projekt multiinstrumentalisty Melechesha Ashmedi. Wkrótce potem Ashmedi zaprosił do współpracy gitarzystę znanego jako Moloch oraz perkusistę używającego pseudonimu Lord Curse. W swej twórczości grupa poruszyła zagadnienia historii Mezopotamii oraz mitologii sumeryjskiej. Obecnie członkowie Melechesh mieszkają w Amsterdamie w Holandii, dokąd wyemigrowali w 1997 roku z powodu restrykcji, jakie spotkały zespół w Izraelu. Pomimo pochodzenia żaden z członków grupy nie jest Izraelczykiem.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook