Marduk, Immolation, Origin, Bio-Cancer

Marduk, Immolation, Origin, Bio-Cancer
E-Ticket
Co to jest E-Ticket?

Impreza rozpocznie się o godzinie 18:30

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 79zł - w przedsprzedaży
    - 89zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Marduk, Immolation, Origin, Bio-Cancer

Takiego składu w Katowicach jeszcze nie było! MARDUK powraca do Mega Clubu już 20 maja w ramach trasy Frontschwein Europa pt.4! Ostatecznego zniszczenia pomogą mu dokonać amerykańskie combo death metalowe, czyli IMMOLATION oraz ORIGIN, a koncert otworzą BIO-CANCER, potomkowie Zeusa, grający klasyczny thrash prosto z Aten! Katowicki koncert będzie przedostatnim show tej trasy, więc możemy się spodziewać na pewno spektakularnego zamknięcia Frontschwein Tour!

MARDUK (Szwecja) - black metal
Szwedzi z MARDUK są w szczytowej formie. Ich trzynasty album „Frontschwein”, wydany pod skrzydłami Century Media w styczniu zeszłego roku, odniósł fenomenalny sukces. Pojawił się w notowaniach najlepiej sprzedających się albumów metalowych w ośmiu krajach Europy, w tym na wysokim 23. miejscu w rodzimej Szwecji, czy też 34. w Niemczech. Wyprzedane koncerty na marcowej trasie europejskiej „Frontschwein 2015 part I” mówią same za siebie. Teraz Szwedzi kontynuują podbój Europy i pojawią się w katowickim Mega Clubie! Fani zespołu mogą spodziewać się spektakularnego występu na majowym koncercie, jak to z Mardukiem zazwyczaj bywa…

IMMOLATION (USA) - death metal
Amerykanie z IMMOLATION to prawdziwi wyjadacze death metalowej sceny na świecie! Początkowo zespół nosił nazwę Rigor Mortis, lecz została ona zmieniona w 1988 roku na Immolation. Grupa zadebiutowała w 1991 roku płytą „Dawn of Possession” i to był początek drogi, która aktualnie kończy się na 11 albumach na przestrzeni 25 lat. Na swoim koncie mają niezliczoną ilość tras po całym globie z największymi nazwami metalowej sceny. Od 2009 roku współpracują z wytwórnią Nuclear Blast, a w 2004 roku wydali swoje pierwsze DVD „Bringing Down the World”. Ich dyskografię aktualnie zamyka płyta „Kingdom Of Conspiracy”, która zebrała bardzo pochlebne recenzje. Głębokie growle Dolana, połamane partie perkusyjne i szalone riffy z wieloma zaskakującymi solówkami - to wszystko znajdziecie w muzyce Immolation!

ORIGIN (USA) - techniczny death metal
Wszystko rozpoczęło się w 1997 roku, a już rok później Origin supportowali Suffocation i wydali swoje demo „A Coming Into Existence”. Aktualnie ich dyskografia obejmuje 6 albumów studyjnych, a zamyka ją materiał „Omnipresent” wydany przez Nuclear Blast w 2014 roku. Płyta ta zebrała świetne opinie wśród krytyków i dotarła do 10. miejsca listy Billboard Heatseekers Albums w Stanach Zjednoczonych sprzedając się w nakładzie, niespełna 3 tys. egzemplarzy w przeciągu trzech tygodni od dnia premiery. Szalone zmiany tempa i moc blastów, a do tego niezwykle przemyślane technicznie linie gitarowe, do tego przyzwyczaili nas już w swojej twórczości Amerykanie.

BIO-CANCER (Grecja) - thrash metal
Thrash metal z bardzo egzotycznego regionu, jakim, jak na taką muzykę, może wydawać się Grecja. Istnieją od 2010 roku, a już 2 lata później wydali swój debiutancki album „Ear Piercing Thrash” za pośrednictwem Athens Thrash Attack. Zyskali szybko szacunek na scenie undergroundowej, a ich debiut znalazł się w wielu podsumowaniach najlepszych płyt thrashowych 2012 roku. Mieli okazję supportować takie kapele jak Onslaught, Rotting Christ, Artillery czy Sodom. Ich ostatni album „Tormenting the Innocent” z 2015 roku został dobrze przyjęty, a ich brzmienie porównane do połączenia old schoolowego thrashu pokroju Toxic Holocaust czy Municipal Waste i tego mroczniejszego thrashu, z bardziej agresywnymi riffami i brutalniejszymi partiami perkusyjnymi.

Harmonogram:
18:00 - otwarcie klubu
18:30 - BIO-CANCER
19:15 - ORIGIN
20:30 - IMMOLATION
22:00 - MARDUK

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: PW Events

Facebook