Ingolf Wunder

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Bednarek - premierowa trasa albumu "Talizman" - Poznań

Klub Muzyczny B17, Poznań

19.01.2018

Grzegorz Turnau - L-Live - Koncert urodziNOWY - Kraków

ICE Kraków Congress Centre, Kraków

19.01.2018

Ceny biletów:
    - 60zł

Szczegóły wydarzenia

INGOLF WUNDER
CHOPIN BYŁ Z UW - cykl koncertów chopinowskich na 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego

Uniwersytet Warszawski oraz Fundacja Universitatis Varsoviensis serdecznie zapraszają na kolejny recital fortepianowy z cyklu pięciu koncertów chopinowskich zorganizowanych z okazji jubileuszu 200-lecia istnienia Uczelni. Wszystkie wydarzenia obchodów 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP, Andrzeja Dudy.

Ideą cyklu Chopin był z UW jest przypomnienie, że Uniwersytet Warszawski to miejsce szczególne w biografii Fryderyka Chopina. Kompozytor nie tylko przez dziesięć lat mieszkał wraz z rodzicami i rodzeństwem na terenie kampusu uniwersyteckiego, lecz także ukończył Szkołę Główną Muzyki, będącą częścią uniwersyteckiego Wydziału Nauk i Sztuk Pięknych. Dlatego też organizatorzy cyklu postanowili upamiętnić związek Chopina z warszawską uczelnią poprzez zaprezentowanie w sali uniwersyteckiego Auditorium Maximum najpiękniejszych utworów Mistrza w najlepszych światowych interpretacjach. Za nami już dwa występy: pianisty amerykańskiego, Eugena Indjica (10 stycznia br.) oraz artysty niemieckiego, Markusa Groha (14 lutego br.).

Serdecznie zapraszamy na kolejny recital cyklu – 15 maja 2016 roku, o godz. 17.00 w Auli im. Adama Mickiewicza Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) wystąpi jeden z najbardziej lubianych przez polską publiczność pianistów, Austriak Ingolf Wunder. Artysta jest laureatem II nagrody na XVI Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie w 2010 roku. Otrzymał wówczas dodatkowo Nagrodę Publiczności i Nagrody Specjalne za najlepsze wykonanie koncertu i poloneza-fantazji. Sukces na Konkursie Chopinowskim otworzył przed nim drzwi do najważniejszych sal koncertowych Europy i świata. Ponadto to właśnie z Wunderem jako pierwszym laureatem konkursu renomowana wytwórnia płytowa Deutsche Grammophon podpisała ekskluzywną umowę na nagrania płytowe.

Program:
Fryderyk Chopin – Nokturn H-dur op. 62 nr 1, Bolero a-moll op. 19, Polonez-fantazja As-dur op. 61
Ferenc Liszt – Sonata h-moll

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook