Miuosh FDG Orkiestra, Biak x HWR, Dżentelmenels

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 35zł - w przedsprzedaży
    - 38zł - od 2 kwietnia
    - 50zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Miuosh


Okoliczności sprawiają, że rozpoczynamy imprezowo-koncertowy sezon w Starej Fabryce Drutu. Na pierwszy ogień idzie BIAKxHWR z świeżo wydanym albumem  „The WINNERS”. W sytuację wplątały się „żywe” instrumenty, na których zagrają DŻENTELMENELS. Po występie TEATRU OGNIA, atmosfera stanie się nie do opanowania, dzięki koncertowi  Miuosha i jego bandy. Afterparty poprowadzi DJ HWR. Ta sytuacja zakończy się nad ranem.

DŻENTELMENELS
Zespół Dżentelmenels rozpoczął działalność na początku 2010 roku, przez kolejne lata niejednokrotnie zmieniając charakter swojej twórczości, skład i wizerunek. Grana przez nich muzyka jest wybuchową mieszanką radosnego reggae i ska, klasycznego funky, hip-hopowych tradycji, jazzowej awangardy oraz ciężkiego, gitarowego rocka. Efekt ten jest wynikiem połączenia sił dwóch pokoleń, kilku różnych środowisk oraz - przede wszystkim - wielu charakterów w jedną spójną całość. Czynnikiem wspólnym jest zamiłowanie członków zespołu do muzyki oraz chęć jej tworzenia i nieustannego rozwijania swojej muzycznej świadomości.

Od początku istnienia zespół zagrał niezliczoną ilość koncertów, zdobywając dzięki temu coraz szersze grono wiernych fanów, na jednej scenie z największymi gwiazdami polskiej sceny, zarówno w regionie, jak i na terenie całej Polski. Do sukcesów zaliczyć można między innymi finał programu “Must be the Music”, regionalne półfinały Festiwalu Emergenza, drugie miejsce na przeglądzie w Poznaniu, Testosteron Music Festiwal w katowickim Spodku oraz wiele innych wydarzeń: koncerty w Krakowie, Iławie czy Katowicach.

Czynnikiem wyróżniającym zespół na tle innych formacji - poza niepowtarzalnym stylem muzycznym - jest energia na koncertach, tworzenie widowiska wspólnie z publiką, która bez względu na wiek, płeć i okoliczności, daje się porwać charyzmie i pozytywnym wibracjom płynącym ze sceny. Najlepszym dowodem na to jest wciąż powiększająca się liczba zadowolonych odbiorców, wiernych fanów oraz chętnych do nawiązania stałej współpracy muzyków, organizatorów i promotorów muzycznych.

BIAKxHWR – “The Winners”
Płyta "The Winners" duetu BIAK & HWR to materiał wierny klasycznemu brzmieniu lat 90' określanych przez wielu "złotą erą" Hip - Hop'u. Zarówno warstwa muzyczna jak i sam sposób powstawania LP ściśle nawiązują do tradycji i specyfiki nurtu na jakim ukształtowały się i wyrosły style artystów. Jest to swoisty hołd i nawiązanie do ówczesnego brzmienia wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych oraz podsumowanie dotychczasowej wspólnej muzycznej drogi artystów.

Wyprodukowaniem krążka w całości zajął się DJ HWR. Surowe, mocne bębny, precyzyjnie cięte sample, niskie basy doprawione cut'ami i skreczami stanowią solidną bazę dla tekstów BIAK'a, który dał się poznać rapowej publiczności jako bezkompromisowy MC, przykładający wagę zarówno do treści jak i techniki. Duet BIAK & HWR sumiennie zaznaczał swą obecność na scenie od blisko dekady, najpierw biorąc udział w wielu podziemnych projektach, później, wraz z Młodym MD tworząc kolektyw Heavy Mental (płyta Heavy Mental, 2013, Szpadyzor rec.) oraz udzielając się gościnnie na wielu produkcjach zaprzyjaźnionych wykonawców.  Przez ten czas artyści efekty swej współpracy zdążyli zaprezentować na scenach w całej Polsce oraz za granicą, udowadniając swe koncertowe doświadczenie. Na krążku "The Winners" pojawiają się nieprzypadkowi goście. Swoje wokale położyli Lilu, Rak Raczej, Kotzi, Uka, Młody MD oraz członek legendarnej grupy Tha Alkoholiks - J-Ro. Dj'a HWR'a wsparli zaś DJ Kostek i DJ Eprom, który nadał charakterystyczne brzmienie płycie, miksując i masterując ją przy użyciu analogowych maszyn i taśmy.

Wstęp na czas koncerty dla osób pomiędzy 16 i 18 rokiem życie tylko z opiekunem.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook