Aukso plays Penderecki

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

AUKSO MEDIATEKA

Mediateka, Tychy

Ceny biletów:
    - 10zł - ulgowy (młodzież szkolna i studenci za okazaniem legitymacji)
    - 20zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

AUKSO PLAYS PENDERECKI

W sobotę 2 kwietnia 2016 zapraszamy do Tychów, gdzie w nowej sali koncertowej MEDIATEKI odbędzie się koncert inaugurujący działalność nowo powołanej instytucji kultury na mapie Śląska – AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy. Koncert AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia poświęcony zostanie w całości twórczości Krzysztofa Pendereckiego. Gościem specjalnym koncertu będzie sam kompozytor!

Orkiestra AUKSO funkcjonuje na rynku muzycznym od niemal 20 lat i jako jeden z najwyżej cenionych zespołów specjalizujących się repertuarze najnowszym jest niekwestionowaną wizytówką Polski w świecie. Kwiecień 2016 wyznacza początek nowego rozdziału w historii orkiestry. Pod opieką dyrektora Marka Mosia i kuratora Filipa Berkowicza (wieloletniego dyrektora festiwalu Sacrum Profanum, czy projektów muzyki dawnej: Misteria Paschalia, Actus Humanus, Kromer Festival, Opera Rara), jako instytucja kultury, rozpoczyna działalność znacząco wykraczającą poza dotychczasowe ramy.

Od tej pory, w liczącej 334 miejsca nowoczesnej sali koncertowej Mediateki prezentowany będzie repertuar dedykowany muzyce współczesnej oraz polskiej muzyce aktualnej. Koncert inauguracyjny poświęcony Krzysztofowi Pendereckiemu będzie jednocześnie pierwszym z cyklu AUKSO MODERN, w ramach którego prezentowana będzie repertuar twórców XX i XXI wieku. Do udziału w koncercie został zaproszony znakomity wiolonczelista Andrzej Bauer, który wykona partię solową „Koncertu na altówkę” (w wersji na wiolonczelę). Występujący na całym świecie wirtuoz, m.in. z Orkiestrą Filharmonii Narodowej czy Sinfonią Varsovią, specjalizuje się w muzyce najnowszej. W swojej twórczości wykorzystuje media elektroniczne.

Program:
Krzysztof Penderecki *1933
„Sinfonietta No. 1 per archi”
„Koncert na altówkę”
„Chaconne – in memoriam Giovanni Paolo II” – w 11. rocznicę śmierci Jana Pawła II
„Trzy utwory w stylu barokowym”
„Sinfonietta No. 3”

Wykonawcy:
Andrzej Bauer – wiolonczela
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Marek Moś – dyrygent 

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook