Stara Rzeka

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

AUKSO MEDIATEKA

Mediateka, Tychy

Ceny biletów:
    - 10zł - ulgowy (młodzież szkolna i studenci za okazaniem legitymacji)
    - 20zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

STARA RZEKA

Koncert Starej Rzeki w sobotę 9 kwietnia 2016 to pierwsza odsłona cyklu NEXT WAVE na nowej scenie prezentacji najciekawszych zjawisk w polskiej muzyce aktualnej – Mediateka w Tychach. W ramach cyklu prezentowana będzie twórczość artystów, którzy zacierają granice pomiędzy tzw. klasyką a alternatywą, elektroniką, folkiem, czy jazzem.

Stara Rzeka to projekt solowy Kuby Ziołka znanego m.in. z Innercity Ensemble, Alameda 3, Kapital. Wysoko oceniany przez dziennikarzy branżowych twórca polskiej muzyki niezależnej otrzymał nagrodę „Paszport Polityki” w kategorii „Muzyka Popularna” (2015). Bydgoski multiinstrumentalista uważany jest aktualnie za najciekawszą postać rodzimej alternatywy. W swojej twórczości łączy fascynację naturą i technologią.

Stara Rzeka to mała wieś w sercu Borów Tucholskich, gdzie w 2010 roku zrodziła się idea nowego projektu muzycznego. Od tamtego czasu ukazały się dwa docenione przez słuchaczy i krytyków albumy wydane nakładem Instant Classic: „Cień chmury nad ukrytym polem” (2013) i „Zamknęły się oczy ziemi” (2015). Na określenie gatunku prezentowanego materiału sam autor ukuł nowy termin –  „brutalizm magiczny”. Poszczególne utwory to fuzja dźwięków akustycznych, elektrycznych i elektronicznych tworzonych przy użyciu gitar, efektów, sampli, instrumentów dętych i głosu.

Jak zapowiada autor, wydana w ubiegłym roku płyta jest ostatnią pozycją pod tym szyldem. Na szczęście możemy jeszcze przez jakiś czas posłuchać Starej Rzeki na koncertach. To podczas nich Ziołek pokazuje pełnię swoich możliwości kreując psychodeliczno-folkowo-metalowy nastrój przywodzący skojarzenia z mrokiem, lasem, słowiańszczyzną, melancholią i przeszłością.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook