Slow Life Music Festiwal: Fismoll, Moriah Woods, Kubaterra, BVRS, Blackberry Hill, Karlla

Slow Life Music Festiwal: Fismoll, Moriah Woods, Kubaterra, BVRS, Blackberry Hill, Karlla

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Slow Life Music Festival

Amfiteatr im.Czesława Niemena, Olsztyn

Ceny biletów:
    - 15zł

Szczegóły wydarzenia

SLOW LIFE MUSIC FESTIVAL


To nowość na muzycznej mapie Olsztyna – dwudniowe spotkanie z muzyką singer-songwriterską, bliski kontakt z artystami, a także weekendowe zwolnienie biegu, kontemplacja przyrody, degustacja warmińskiej kuchni i poznanie tutejszych zwyczajów.

Główna, koncertowa część imprezy odbędzie się w Amfiteatrze im. Czesława Niemena. Miejsce to przez dwa dni gościć będzie znakomitych artystów, którzy z tej okazji przygotowali parę niespodzianek. Kilku z nich zagrało już w Olsztynie, inni wystąpią w stolicy Warmii i Mazur po raz pierwszy. Niektórzy, w różnych punktach miasta, dadzą mini koncerty. Na Starym Mieście, może na ławce w pobliskim parku, a może przed którymś z pubów? Miejcie oczy szeroko otwarte, nasłuchujcie. To doskonała okazja, by zamienić słowo z artystą.

Amfiteatr podzielony na sektory? Numerowane miejsca? Odgrodzona barierkami publiczność? Nic z tych rzeczy! Przed wejściem otrzymasz festiwalową opaskę, a wraz z nią do dyspozycji jedno z 1300 miejsc lub, jeśli wolisz – leżak, koc, poduszka. Będą też napoje i przekąski, a nawet możliwość zdobycia autografu czy pamiątkowego zdjęcia. Ponadto z opaską SLMF możesz liczyć na zniżki w wybranych punktach na Starym Mieście. Kawa, deser… A może świeża rybka lub inny warmiński przysmak?

Wystąpią: 

Fismoll, Moriah Woods, Kubaterra, BVRS, Blackberry Hill, Karlla

Fismoll

Młody, polski singer-songwriter światowej klasy, o natychmiast rozpoznawalnym głosie i stylu. Doceniony na międzynarodowych festiwalach (m.in. The Great Escape, Eurosonic Noorderslag, Sziget, United Island, dwukrotnie na Open’er Festival). W ciągu dwóch lat od wydania debiutanckiej płyty „At Glade” zagrał mnóstwo koncertów, zarówno ze swoim znakomitym zespołem, jak i solo, zyskując renomę świetnego wykonawcy o wyjątkowym, rzadko spotykanym klimacie występów.

Moriah Woods

Songwriterka, autorka tekstów, kompozytorka i multiinstrumentalistka. Pochodzi z miasteczka Paonia w stanie Colorado. Urodziła się w Mountanie. Jej matka jest skrzypaczką, a ojciec muzykiem rockowym. Mając kilkanaście lat, wyprowadziła się z domu, by podróżować i grać z muzykami podziemnej sceny folk punka na ulicach zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do rodzinnego Colorado zajęła się pisaniem własnych utworów. Trzy lata temu ukazał się jej pierwszy album „Bring the Rain”, który nagrała samodzielnie w domu.

Kubaterra

Solowy projekt Kuby Dobrowolskiego. Pod koniec 2013 roku wyjechał na pół roku do Australii. Większość czasu spędził w eśnej chatce, nagrywając płytę – zapis myśli, które towarzyszyły mu przez ostatnie dwa lata. Chciałem nagrać coś, co będzie wychodziło prosto ze mnie, bez względu na to jaki będzie tego efekt – mówi. Muzyka. jaką prezentuje Kubaterra, balansuje między brzmieniem gitar a śpiewem lasu. Niełatwo jest zamknąć ją w konkretnej szufladzie.

BVRS

Piszą przebojowe piosenki, wywodzące się z folku, americany i indie rocka. Grupę założyło dwóch muzyków – pierwszy ma brodę, drugi ostatnio próbował zapuścić wąsy. Pierwszy lubi Elliotta Smitha i jest psychofanem Sallingera, więc do tej pory grywał solo jako IAm Holden. Drugi wychował się na Cool Kids of Death i spędził kilka lat w rock’n’rollowym Oslo Kill City.

Blackberry Hill

Intrygujący duet Gosi i Pawła z Bydgoszczy. Tworzą w samotności, konfrontując pomysły, w spójną całość łącząc tekst z melodią, muzykę z obrazem. Na co dzień studiują grafikę i elektronikę, w wolnym czasie muzykują i autostopują. Zwiedzili kawałek Europy, grając na ulicy. Na koncertach towarzyszą im: Joanna Olczyk (śpiew, wiolonczela), Wojtek Chmielewski (gitara elektryczna, mandolina), Piotr Szczepańczyk (gitara basowa) i Marcel Witkowski (instrumenty perkusyjne).

Karlla

Młoda legnicka wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, której utwory przywołują liryczne klimaty dalekiej północy. Jej piosenki to akustyczne, minimalistyczne i tajemnicze opowieści, które przenoszą słuchacza w inny świat. Akompaniuje jej gitarzysta Eryk Szklarek, choć instrumentarium obejmuje także ukulele czy dzwonki. Karlla ma na swoim koncie występ na Slot Art Festival, Sofar Sounds Kraków, Cztery Pory Roku Festiwal. Zagrała też dla BalconyTv Poznań i Silesia Videosession.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook