Bokka

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 10zł - ulgowy (młodzież szkolna i studenci za okazaniem legitymacji)
    - 20zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

BOKKA

W sobotę 4 czerwca 2016 r. na scenie tyskiej Mediateki wystąpi zespół BOKKA – zjawisko na polskiej scenie muzycznej, którego nie da się z niczym porównać! Artyści występują w maskach, by skierować całą uwagę odbiorców na to, co jest dla nich najważniejsze – na muzykę. Podobno sercem formacji jest trio znanych polskich muzyków. Działalność grupy sygnuje prężnie rozwijające się warszawskie wydawnictwo muzyczne NEXTPOP, stojące za sukcesami m.in. KARI i Fismolla.

Tajemnicza grupa, złożona z 5 znakomitych muzyków w maskach, jest jedną z najbardziej cenionych polskich formacji na tzw. nowej scenie muzycznej. Styl zespołu dziennikarze określają jako mieszankę synthpopu, dreampopu, shoegaze’u i elektronicznej psychodelii. W 2015 r. ukazała się ich płyta „Don’t Kiss And Tell”. Teledysk do pierwszego singla pt. „Town Of Strangers” obejrzało już ponad 3 miliony widzów!
W ciągu zaledwie półtora roku BOKKA wystąpiła na największych festiwalach w Polsce, takich jak, m.in.: Open'er, Tauron Nowa Muzyka, Audioriver, Orange Warsaw Festival, etc., na renomowanych festiwalach zagranicznych, m.in.: The Great Escape (UK), Reeperbahn (Niemcy), Colours Of Ostrava (Czechy), Positivus (Łotwa) oraz w najważniejszych klubach europejskich stolic. Jako pierwsza polska formacja w historii BOKKA wyprzedała koncert w warszawskim klubie Basen, dołączając do gwiazd formatu: Moderat, Nicolas Jaar, GusGus czy FKA Twigs.

W ramach cyklu POLISH SOUNDS, prezentującego na scenie Mediateki najciekawsze polskie formacje tzw. ambitnej rozrywki, usłyszymy utwory z płyty BOKKI pt. „Don’t Kiss And Tell”. Nietuzinkowe brzmienie materiału to w równym stopniu głos charyzmatycznej wokalistki i oryginalne sample, jak też szorstkie brzmienie gitar i zaawansowana elektronika wzbogacona o żywe instrumenty.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook