Stefan Wesołowski

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

AUKSO MEDIATEKA

Mediateka, Tychy

Ceny biletów:
    - 10zł - ulgowy (młodzież szkolna i studenci za okazaniem legitymacji)
    - 20zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

STEFAN WESOŁOWSKI

W sobotę 11 czerwca 2016 r. scena tyskiej Mediateki gościć będzie Stefana Wesołowskiego – artystę o nieposkromionej muzycznej wyobraźni, balansującego na pograniczu klasyki, muzyki elektronicznej, niestroniącego od eksperymentu. Koncert odbywać się będzie pod szyldem NEXT WAVE, w ramach którego prezentowani są najbardziej kreatywni twórcy muzycznego pogranicza.

Stefan Wesołowski to kompozytor, skrzypek i producent muzyczny. Z powodzeniem tworzy muzykę na potrzeby teatru, filmu, czy instalacji artystycznych. Obecnie związany z wytwórniami Ici D'ailleurs, Important Records i publisherem Mute Song.

Od 16. roku życia pisał pieśni dla OO. Dominikanów. W 2006 r. na zamówienie zakonu powstał utwór pt. „Kompleta”, który następnie zarejestrowany w studio ukazał się jako debiutancki album artysty pod tym samym tytułem (Ici D’Ailleurs, 2008). „Kompleta” – opierający się na tekście modlitwy brewiarzowej utwór napisany na dwa głosy, kwartet smyczkowy i elektronikę stanowi niezwykłą próbę odnalezienia współczesnego języka dla wyrażenia treści liturgicznych, przy zachowaniu utraconej głębi i mistycyzmu średniowiecznego śpiewu chorałowego. Do realizacji warstwy elektronicznej albumu Wesołowski zaprosił Michała Jacaszka. Był to początek trwającej kilka kolejnych lat bliskiej współpracy artystów, której owocem jest m.in. ścieżka dźwiękowa do filmu pt. „Sala Samobójców” w reżyserii Jana Komasy. Kolejny autorski album Wesołowskiego pt. „Liebestod” (Important Records, 2013) został przez międzynarodową krytykę okrzyknięty „prawdziwym narkotykiem” i „zapierającym dech w piersiach arcydziełem”.

W 2015 r. podczas Sundance Festival miała miejsce premiera filmu dokumentalnego o Marlonie Brando, pt. „Listen To Me, Marlon”, w reżyserii Stevana Rileya i z oryginalną ścieżką dźwiękową autorstwa Stefana Wesołowskiego. Magazyny Rolling Stone, TIME oraz Variety uznały obraz za jeden z najważniejszych akcentów festiwalu. Film otrzymał nominację do BAFTA i znalazł się na krótkiej liście do Oscarów.
Do Tychów artysta przywozi materiał ze swojego najnowszego solowego albumu pt. „Rite Of The End” (Ici D'ailleurs, 2016).

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook