Esben and The Witch

Esben and The Witch

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Golec uOrkiestra - Koncert Kolęd i Pastorałek - Bydgoszcz

Hala Łuczniczka, Bydgoszcz

21.01.2018

Enej - Koncert Kolęd

Wytwórnia, Łódź

21.01.2018

Ceny biletów:
    - 40zł - w przedsprzedaży
    - 50zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

ESBEN AND THE WITCH

Nazwa grupy Esben and the Witch została zaczerpnięta od jednej z duńskich bajek. Nieprzypadkowo. Muzykę Brytyjczyków można określić bowiem jako mieszankę odrealnionego dream-popu z zamglonym post-rockiem i melancholijnym post-punkiem, nad którą unosi się charakterystyczny kobiecy wokal.

Zespół powstał w Brighton w 2008 r, a już w 2010 roku podpisał umowę z cenioną wytwórnią Matador (nagrywają dla niej m.in. Shearwater, Perfume Genius czy Sonic Youth). Wszystko wskazuje na to, że trójka muzyków ma szansę stać się wkrótce gwiazdami dużego formatu. Esben and the Witch brzmią hipnotycznie, mrocznie, gęsto i wciągająco. Wielkim fanem nieszablonowej twórczości artystów z UK jest sam Jack Black.

Zespół wydał do tej pory trzy długogrające albumy, a ostatni z nich, zatytułowany "A New Nature", został nagrany z pomocą znakomitego producenta Steve'a Albiniego (znanego ze współpracy z Nirvaną, PJ Harvey i Neurosis).

Media o zespole:
Nowoczesność przenika się z folkowym brzmieniem i odgłosami, które z jednej strony nastrajają do wyciszenia się, a z drugiej wzywają do zapalenia wszystkich lamp w mieszkaniu dla uspokojenia racjonalnego, ale podejrzliwego umysłu. - Magnetar Music

Ich mroczna muzyka, w której mieszają się elementy gotyckiego rocka i indie, na koncertach prezentuje się jeszcze lepiej. - Mobile Music

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook