The Dumplings

The Dumplings

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Bednarek - premierowa trasa albumu "Talizman" - Poznań

Klub Muzyczny B17, Poznań

19.01.2018

Grzegorz Turnau - L-Live - Koncert urodziNOWY - Kraków

ICE Kraków Congress Centre, Kraków

19.01.2018

Ceny biletów:
    - 34zł - I pula
    - 39zł - II pula

Szczegóły wydarzenia

THE DUMPLINGS
 
Laureaci Nagrody Fryderyk w kategorii Debiut roku za 2014 rok. Nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem . Intensywność emocjonalna przełożona na teksty opisujące mikrokosmos relacji międzyludzkich z perspektywy młodych ludzi. Taneczny smutek i  chwytliwe melodie. Justyna Święs (śpiew i teksty) i Kuba Karaś (muzyka i teksty) udowodnili, że potrafią przemawiać własnym głosem bez niepotrzebnych kompromisów.
 
Mają na koncie dwa albumy: „No Bad Days” (2014) i „Sea You Later” (2015). Ogromną frajdę sprawia im koncertowanie – zagrali ponad  140 koncertów od września 2013. Zespół grał zarówno na festiwalach showcasowych  takich jak: Liverpool Sound City, The Great Escape w Brighton w 2014 roku czy Europavox we Francji. Występowali na ważnych polskich i zagranicznych imprezach:  Off Festival, Grape Festival w 2014 roku, Open’er, Colours of Ostrava,  Sziget Festival w 2015 roku.  The Dumplings zagrali także trasę koncertową w Tokio oraz zagrali koncerty w Meksyku, Paryżu i Londynie.
                                                                                                                                                                 
Błyskotliwy debiut The Dumplings w 2013 roku sprawił, że ich muzyką zainteresowały się największe wytwórnie w Polsce. W ciągu miesiąca zdobyli 13 tysięcy fanów na facebooku (aktualnie jest ich ponad 75 tysięcy). 2014 rok był dla zespołu czasem intensywnej pracy. W styczniu nagrywana była płyta w domowym studiu Bartosza Szczęsnego z Rebeki (który był producentem krążka). Piosenki The Dumplings znalazły się w fimie „Facet (nie)potrzebny od zaraz” i spektaklu „ONY Teatru im. Juliusz Ostrewy w Gorzowie Wielkopolskim.  Powstała także muzyka specjalnie napisana przez Kubę do spektaklu „Elling” w Teatrze Śląskim w Katowicach.
 
Debiutancka płyta zespołu pojawiła się w wielu rankingach na płytę roku 2014 (m.i.n 4 miejsce wg. Dziennikarzy Gazety Wyborczej czy 9 miejsce według Onetu) The Dumplings (razem z Curly Heads) zostali uznani za debiut roku przez czytelników Music Is.

13 listopada 2015 została wydana druga płyta zespołu zatytułowana „Sea You Later”, która zadebiutowała na 8 miejscu OLIS (Oficjalna Lista Sprzedaży w Polsce). The Dumplings na swoim drugim albumie pokazują swoje dojrzałe oblicze. „Sea You Later” jest płytą zrealizowaną w autorski sposób. W całości jest skomponowana, napisana i wyprodukowana przez zespół. Za miksy wydawnictwa odpowiedzialny jest Piotr „Emade” Waglewski, a za mastering Jacek Gawłowski.
 
„Sea You Later” jest krokiem zespołu w nowym muzycznym kierunku. Elektropopowy duet mocno stawia na elektronikę w duchu nowych brzmień, ale nie zapomina o chwytliwych piosenkach znaku rozpoznawalnym  twórczości Justyny Święs i Kuby Karasia.  Album był promowany piosenką „Nie gotujemy” do której teledysk został już obejrzany prawie milion raz. Drugi singiel i teledysk promujący płytę ukaże się w lutym 2015.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook