Sights, Whizper, Madgod, Manroy

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 20 zł - w przedsprzedaży
    - 30 zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

SIGHTS, MADGOD, WHIZPER, MANROY

SIGHTS
Sights to metalcore’owi debiutanci z Pragi, którzy na swoim koncie mają już 2 teledyski i album Behind the Mask. Pomimo krótkiego stażu udało im się dzielić scenę z takimi grupami jak Miss May I, Hopes Die Last, In Hearts Wake. W czerwcu 2015 zostali okrzyknięci zespołem miesiąca przez Artery Recordings, co zostało ogłoszone na ich oficjalnym profilu Spotify.

MADGOD
MadGod założyło w 2008 pięciu fanów ciężkich brzmień, mających na celu granie ostrego jak brzytwa metalu. Na początku 2009 zespół wydał 4-utworową EPkę Unleasg the MadGod, po czym wielokrotnie koncertował w rodzimych Czechach aż do 2012, kiedy to nastąpiła drastyczna zmiana składu. Po roku pisania nowego materiału muzycy wydali album nazwany MadGod, którego zwieńczeniem były duże koncerty, festiwale i kilka mini-tras w Europie u boku takich zespołów jak Jinjer, Totem, Herfst, czy Embassy of Silence. Kapela przemierza obecnie Europę siejąc śmierć i pożogę, a wkrótce zawita do Twojego miasta!

WHIZPER
Początki knurowskiego zespołu Whizper sięgają 1997 roku. Przez te wszystkie lata kapela przeszła wiele zmian personalnych a z oryginalnego składu zostało dwóch muzyków: Szallet (Bas) oraz Troyan (Perkusja).
Od roku 2002 na gitarze gra Kizol a w 2010 skład uzupełnili: Owca (gitara) oraz Cyrax który wcześniej udzielał się wokalnie w Hypnagonii. Pierwsza długogrająca płyta, o tytule „Human Plague”, nagrana w No Fear Records, ujrzała światło dziennie w roku 2011. Kilka miesięcy później Cyrax opuścił szeregi Whizper i rozpoczął się krótki epizod z Chmielem jako gardłowym. We wrześniu 2013 roku, za mikrofonem, zmienił go Rafał, udzielający się wcześniej m.in. w Imperial Sin. Rok 2014 przyniósł kolejne przetasowanie w składzie, w wyniku którego zespół rozstał się z dotychczasowym wokalistą-Rafałem, którego miejsce zajął Tasman.
Muzykę kapeli ciężko podpiąć pod jeden gatunek. Jest to Hardcore z wyraźnymi wpływami death, thrash metalu a nawet grindcore’u.

MANROY
Zespół Manroy powstał w polowie 2012 roku i jest śląskim metalcore’owym składem, który mimo kilku zmian personalnych zagrał kilkadzięsiąt koncertów z zespołami sceny metalowej.Muzyka jaką wykonuje Zespół jest zróżnicowana i oscyluje wokół metalcore’u, przeplatanymi melodycznymi riffami. W kwietniu 2014 r. zostało wydane demo zespołu – „Between silence & scream”. A tak o debiucie pisała FABRYKA ZESPOŁÓW: Jeśli „Between silence & scream” wskazuje kierunek, w którym podąża grupa, to rzeczywiście pełny album będzie całkiem ciekawy. Manroy bowiem, mimo śląskich korzeni, nie jest wcale kolejną, podobnie brzmiącą do reszty grupą z metalowego zagłębia. Słychać to od pierwszego utworu EPki, czyli „Face of time”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook