Quantum Fantay, XPosure, The Adekaem

Quantum Fantay, XPosure, The Adekaem

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Stare Dobre Małżeństwo

Wojewódzki Dom Kultury, Kielce

20.01.2018

Ceny biletów:
    - 15zł - w przedsprzedaży
    - 20zł - od 1 kwietnia

Szczegóły wydarzenia

QUANTUM FANTAY + XPOSURE + THE ADEKAEM

17 kwietnia 2016 w krakowskim Klubie Zaścianek wystąpi spacerockowy zespół z Belgii - Quantum Fantay. Oprócz Belgów w Krakowie wystąpią dwie polskie kapele: Xposure oraz The Adekaem. Początek wydarzenia o 18:30, otwarcie drzwi Klubu nastąpi pół godziny wcześniej.

Quantum Fantay to belgijski zespół z Lokeren założony w 2002 roku. Obecnie jest jednym z głównych przedstawicieli europejskiego spacerocka obok takich wykonawców jak Ozric Tentacles, Hawkwind czy Hidria Spacefolk (w głównym nurcie gatunku poruszali się we wczesnym okresie twórczości między innymi Pink Floyd, Uriah Heep, David Bowie, Porcupine Tree czy Mars Volta). Zespół zyskał rozgłos za granicą, grał na festiwalach w Holandii, Niemczech, Luksemburgu, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Polsce. W lipcu 2007 roku kwintet zagrał w Burg Herzberg Festival w Niemczech, co zostało udokumentowane podwójnym wydawnictwem CD - From Herzberg to Livingroom. Quantum Fantay wydał dotąd 6 albumów studyjnych: Agapanthusterra (2002), Ugisiunsi (2007), Kaleidothrope (2009), Bridges Of Kukuriku (2010), Terragaia (2014) i najnowszy z zeszłego roku – Dancing in Limbo. "Jeden z najlepszych zespołów które perfekcyjnie łączą Spacerock z Rockiem Progresywnym"- Background Magazine.


Xposure powstał w Krakowie w 2012 roku. Zespół powstał pod koniec 2012 r. W lipcu 2013 zagrał swój pierwszy koncert i nagrał album demo 'A Taste of Xposure' (grany w Trójce, Radio PiK i Radio Kraków). Od lipca 2013, zespół gra energetyczne koncerty w całej Polsce. W lutym 2014 r. zespół zebrał fundusze na nagranie i wydanie swojej debiutanckiej płyty na portalu finansowania społecznościowego wspieram to. Pomiędzy lutym a marcem 2014 nagrał swój debiutancki album ‘The Tides The Waves' (premiera 30 kwietnia). Pod koniec kwietnia 2014 Xposure otworzyło 4 koncerty Riverside grając w sumie dla prawie 5000 fanów!

Xposure to:
Agnieszka Mazurek – głos
Filip Wyrwa – gitara

Filip Kuźmiński – bas

Łukasz Sobczyk - bębny

Xposure, to zespół grający muzykę spod znaku ognistego hard rocka z elementami stonera (dłuższe, transowe partie instrumentalne) połączonego z lżejszymi balladami. Uwagę zwraca głos wokalistki, świetnie pasujący do muzyki – energetycznej, naszpikowanej doskonałymi partiami gitarowymi, w tym solówkami, także na basie, a do tego znakomite bębny nie pozwalające usiedzieć na miejscu – razem tworzą naprawdę wybuchową mieszankę!


The Adekaem, najmłodszy z trójki zespołów, powstał w styczniu 2013 roku w Tychach z inicjatywy Andrzeja - instrumenty klawiszowe, Krzysztofa - gitara, skład uzupełniają: Marcin - bass, Sławek – Perkusja, Dawid - wokal. Najważniejsze przesłanie: kreatywna twórczość. Motto zespołu: "To nie stylom my się kłaniamy, ale style nam". Może trochę zarozumiałe, ale tacy są. Twórczość jest wypadkową zainteresowań poszczególnych członków oraz ich zaangażowania twórczego w zespół. Zespół jest w pełni demokratyczny, a większość utworów tworzy za pomocą spontanicznych improwizacji. Zresztą do wielu już nie wraca (albo powróci w przyszłości:)). Ważnym elementem twórczości zespołu jest łączenie różnych, czasami odległych stylów muzycznych - od klasycznego rocka poprzez rock progresywny, psychedeliczny, world music po klimaty około jazzowe - jazz-rock. Nie zamykają się w jednym ściśle określonym gatunku muzycznym. Idealnie pasuje do nich słowo "progresja" w pierwotnym jego znaczeniu. Artystycznie bez kompromisów. The Adekaem 13 października 2015 wydał swoją debiutancką płytę w wytwórni LYNX Music, którą aktualnie promuje.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook