Michał Bajor

Michał Bajor
„Najlepszy aktor wśród piosenkarzy i najlepszy piosenkarz wśród aktorów”

Wydarzenia:

Michał Bajor - Największe Przeboje - Koncert Walentynkowy

Kieleckie Centrum Kultury, Plac Moniuszki 2b, Kielce

10.02.2018

Michał Bajor

Aula Pomnik, Kostrzewskiego 6, Gniezno

24.02.2018

Zmiana daty koncertu!

Szczegóły wydarzenia

Michał Bajor z zespołem "Moja Miłość"


„Najlepszy aktor wśród piosenkarzy i najlepszy piosenkarz wśród aktorów”

Polski aktor i wokalista tworzący w nurcie piosenki aktorskiej, sam nazywający swoją muzykę „literackim popem”. Wychowany w artystycznej, aktorskiej rodzinie, na estradzie czuł się jak ryba w wodzie. Mając zaledwie 13 lat, wziął udział w eliminacjach do Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (1970).

Na kolejne sukcesy nie trzeba było czekać długo. W 1973 (mając 16 lat!) zwyciężył na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, czym zapewnił sobie występ na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w tym samym roku. Dwa lata później zaczął regularnie występować z orkiestrą Henryka Debicha i Stefana Rachonia, a także – jako aktor – zadebiutował na wielkim ekranie w „Wieczorze u AbdonaAgnieszki Holland.

Był związany z warszawskim Teatrem Ateneum oraz Teatrem Buffo. Talent aktorski zawiódł go niemalże na Oscarową Galę – poprzez rolę w nominowanym do tej nagrody – „HanussenieIstvana Szabo.

Polska publiczność doskonale, a być może najlepiej, zna Michała Bajora z kreacji Cesarza Nerona w filmie „Quo Vadis” z 2000 roku.

Artysta ma w swoim dorobku ok. 20 płyt – m.in. „Michał Bajor Live” (1993), „Uczucia” (1998), „Twarze w lustrach” (2002) czy „Piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty” (2009). 21 kwietnia 2017 roku miała premierę pierwsza część kompilacji, składającej się z – nagranych na nowo – piosenek w wykonaniu Michała Bajora pt. „Od Kofty… do Korcza – Vol. 1”.

Druga część trafi na sklepowe półki już 29 września 2017!

Źródło: Materiały własne

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook