Michał Bajor

Michał Bajor
„Najlepszy aktor wśród piosenkarzy i najlepszy piosenkarz wśród aktorów”

Wydarzenia:

Michał Bajor - Największe Przeboje - Koncert Walentynkowy

Kieleckie Centrum Kultury, Plac Moniuszki 2b, Kielce

10.02.2018

Michał Bajor

Aula Pomnik, Kostrzewskiego 6, Gniezno

24.02.2018

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Michał Bajor "Od Kofty... do Korcza"

Filharmonia Podkarpacka, Chopina 30, Rzeszów

04.03.2018

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Szczegóły wydarzenia

Michał Bajor z zespołem "Moja Miłość"


„Najlepszy aktor wśród piosenkarzy i najlepszy piosenkarz wśród aktorów”

Polski aktor i wokalista tworzący w nurcie piosenki aktorskiej, sam nazywający swoją muzykę „literackim popem”. Wychowany w artystycznej, aktorskiej rodzinie, na estradzie czuł się jak ryba w wodzie. Mając zaledwie 13 lat, wziął udział w eliminacjach do Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (1970).

Na kolejne sukcesy nie trzeba było czekać długo. W 1973 (mając 16 lat!) zwyciężył na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, czym zapewnił sobie występ na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w tym samym roku. Dwa lata później zaczął regularnie występować z orkiestrą Henryka Debicha i Stefana Rachonia, a także – jako aktor – zadebiutował na wielkim ekranie w „Wieczorze u AbdonaAgnieszki Holland.

Był związany z warszawskim Teatrem Ateneum oraz Teatrem Buffo. Talent aktorski zawiódł go niemalże na Oscarową Galę – poprzez rolę w nominowanym do tej nagrody – „HanussenieIstvana Szabo.

Polska publiczność doskonale, a być może najlepiej, zna Michała Bajora z kreacji Cesarza Nerona w filmie „Quo Vadis” z 2000 roku.

Artysta ma w swoim dorobku ok. 20 płyt – m.in. „Michał Bajor Live” (1993), „Uczucia” (1998), „Twarze w lustrach” (2002) czy „Piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty” (2009). 21 kwietnia 2017 roku miała premierę pierwsza część kompilacji, składającej się z – nagranych na nowo – piosenek w wykonaniu Michała Bajora pt. „Od Kofty… do Korcza – Vol. 1”.

Druga część trafi na sklepowe półki już 29 września 2017!

Źródło: Materiały własne

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook