Jucifer

Jucifer

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Filharmonia Dowcipu i Waldemar Malicki - Klasyka z Fortepianem Plus

Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok

16.01.2018 - 16.01.2018

Ceny biletów:
    - 20zł - w przedsprzedaży
    - 25zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Jucifer

Ośrodek Działań Artystycznych Firlej oraz agencja koncertowa Core-poration zapraszają na koncert pionierskiego duetu sludge’owego grania, Jucifer. Grupa wystąpi we wrocławskim klubie 24 czerwca. Bilety już w sprzedaży.

Amerykański duet Jucifer to żywiołowa mieszanka punka, stoner rocka i noise'u. Jak mówi wokalistka i zarazem gitarzystka grupy Amber Valentines „Czujemy taką samą potrzebę do przekraczania granic stylistycznych jak granic państwowych”. Od wielu już lat muzycy tej formacji przemierzają ze swoimi koncertami cały świat, z krótkimi przerwami na nagrywanie płyt. Ich koncerty są jeszcze bardziej elektryzujące niż mieszanka dźwięków składających się na kolejne albumy. Jest to zresztą efektem tego, że jak sami przyznają „na każdą godzinę spędzoną przez nas w studio przypada tysiąc godzin spędzonych na scenie”. Perkusja jest przeogromna, a gitara niestandardowo przestrojona. To wszystko nadaje im nieoczekiwanie ujmującej jakości –  zespół po prostu trzeba zobaczyć na żywo! Jeśli chcecie wiedzieć, czym jest Jucifer, to wyobraźcie sobie miksturę Minor Threat i The Carpenters, Slayera i Pixies, Sleep i Portishead albo May Bloody Valentine i Nirvany. Ostatni album zespołu „District of Dystopia”, który ujrzał światło dzienne w 2014 roku, zebrał bardzo dobre recenzje w prasie muzycznej.

O zespole:

Terrorizer
"Każdy, kto ceni sobie sludgowe, rytualne brzmienia, chropowate riffy i perkusyjną galopadę, doceni Jucifer za ich wyjątkową intensywność”.

Alternative Press
"Jucifer  jest jak gęsty, mroczny sen, który spada na nas niespodziewanie w nocy”

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook