7. Festiwal Nowa Muzyka Żydowska

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 30zł

Szczegóły wydarzenia

7. Festiwal Nowa Muzyka Żydowska

Festiwal Nowa Muzyka Żydowska konsekwentnie dąży do odczytania szeroko pojętej żydowskiej tradycji muzycznej jako swoistego pierwiastka który inspiruje współczesnych twórców. Jesteśmy festiwalem otwartym i poszukującym a naszą drogę wyznaczają: muzyczna wrażliwość i twórcza indywidualność zaproszonych gości oraz bliskie im, nie rzadko radykalne, różnorodne stylistyki, brzmienia i gatunki.


BUM BUM ORKESTAR - 15.04.2016
Laureaci ubiegłorocznego Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Odważnie łączą muzykę klezmerską, bałkańską i polską. Zaskakują niezwykłą energią szalonych orkiestr ulicznych, którą pamiętamy z filmów Emira Kusturicy. Potrafią rozpalić ogień emocji, by po chwili wzruszyć rzewną piosenką. Tworzą absolutnie nową, niespotykaną u nas do tej pory jakość zabawy. Każdy ich koncert jest niepowtarzalny i nieobliczalny zarazem, każdy na swój sposób wyjątkowy. Nazwa formacji ściśle się wiąże z temperaturą ich muzyki i sposobem jej grania. Bombowa – bo fantastycznie zagrana, bombowa – bo niesie ze sobą taka ilość mocy, energii i emocji, że brak na to odpowiedniej skali. Koncert promocyjny płyty „Niesiądz”.


KLEZMAFOUR - 15.04.2016
Klezmafour to zespół rozpięty pomiędzy Lublinem, Białymstokiem i Warszawą i właśnie z klezmerskich tradycji tych regionów czerpie inspiracje swoje inspiracje. Podchodzi do nich jednak w sposób zupełnie nowatorski, z rockową energią i bałkańskim szaleństwem. Ich muzyka to folkowy wehikuł na turbodoładowaniu, którym przemierzają muzyczny świat czerpiąc z niego wszystko co dobre, ciekawe i zaskakujące.
Brzmienie tradycyjnych instrumentów doprawiają dużą dawką elektroniki, co w połączeniu z koncertową energią daje mieszankę zdecydowanie wybuchową. Nie ma znaczenia czy grają w Stambule, Nowym Jorku, Tel Awiwie czy Białowieży, nieważne w jakim wieku jest publiczność, prędzej czy później każdy daje się porwać żywiołowi bijącemu za sceny. Klezmafour to coś więcej niż tylko powiew świeżości w muzyce klezmerskiej, to istny huragan. Finaliści Must Be The Music, uczestnicy Opener'a, Przystanku Woodstock i wielu innych festiwali.


ROTFRONT [UA+HU+BG+DE]  - 16.04.2016

RotFront - Emigrantski Raggamuffin Kollektiv. Mieszanka wybuchowa! Ich twórczość to niespotykana fuzja muzyki wymykająca się wszelkim próbom sklasyfikowania. Założony przez Jurija Gurzhyego z Ukrainy i Simona Wahoma z Węgier międzynarodowy kolektyw czerpiący z dorobku muzycznego całej Europy z powodzeniem łączy tak pozornie odległe od siebie gatunki muzyczne jak muzyka klezmerska, reggae, ska, dancehall czy hip-hop, wplatając w to gitarowe riffy czy też śródziemnomorskie brzmienia. Tworzą unikalną, autorską recepturę, którą podbijają publiczność wszędzie gdzie się pojawią. Wierzą, że muzyka, która jest uniwersalnym medium może łączyć w sobie różne tradycje ze współczesnością i szaloną zabawę z ważnym przesłaniem. Jak sami mówią o sobie są zespołem zaangażowanym, walczącym o lepszy świat dla wszystkich.
W swojej niezwykłej twórczości kierują się misja przełamywania barier, a każdy ich koncert jest niepowtarzalnym wydarzeniem, wciągającym niczym wir, zwariowanym show którego nie sposób opisać - to trzeba przeżyć samemu!

RotFront :
- Yuriy Gurzhy - gitara, bas, wokal
- Simon Vahorn - gitara, bas, wokal
- Katya Tasheva – wokal
- Max Spona - wokal
- Max Hacker - klarnet
- Bernhard Ullrich - saksofon
- Jakob Kierach - perkusja

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook