Dead Meadow

Dead Meadow

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 45zł - w przedsprzedaży
    - 60zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Dead Meadow

Dead Meadow powstał w Waszyngtonie w 1998 roku z połączenia 2 lokalnych kapel: The Impossible Five i Colour. Na początku w skład zespołu wchodzili: Jason Simon (gitara,wokal), Steve Kille (bas), i Mark Laughlin (perkusja). DM od samego początku istnienia pomimo tego, że byli silnie związani z lokalną sceną hc/punk, grali w swojej własnej odmiennej stylistyce.

Muzykę zespołu można określić jako odważną kombinację stoner rocka oraz rocka psychodelicznego z motywami z książek autorów takich jak J.R.R. Tolkien i H. P. Lovecraft. Ich nieszablonowe podejście do gitarowych brzmień przykuło uwagę członków legendarnego Fugazi, którzy do dzisiejszego dnia bardzo ciepło wypowiadają się o kapeli. Debiutancki album DM zatytułowany po prostu "Dead Meadow" ukazał się w 2000 roku nakładem Tolotta Records. Od tego czasu grupa z pasją i konsekwencją realizuje swoją muzyczną odyseję, która coraz bardziej zbliża Amerykanów do pustynnych krain klasycznego stoner rocka. Ostatni album grupy, „Warble Womb”, ujrzał światło dzienne w 2013 r. i został nagrany z Markiem Laughlin'em, oryginalnym perkusistą, który powrócił do waszyngtońskiego składu po kilku latach nieobecności.

Koncert Dead Meadow odbędzie się w ramach Before Asymmetry, imprezy zapowiadającej tegoroczną edycję Asymmetry Festival, która to odbędzie się w dniach 22-24 września we wrocławskim klubie Firlej. Do tej pory swój udział w festiwalu zapowiedzieli: Slim Cessna’s Auto Club, Conan, DBUK, Darkher, Swallow The Sun. W tym roku przed Firlejem stanie nowa scena Asymmetry „Pallet Stage”, na której przez trzy kolejne dni imprezy zaprezentują się wykonawcy trzech europejskich wytwórni płytowych: Borówka Music, Denovali Records i Subsound Records. Publiczność wrześniowego wydarzenia będzie miała okazję usłyszeć na „Pallet Stage” następujących wykonawców: Henry David’s Gun, Lasse Mathiessen, Please The Trees, Orson Hentschel, John Lemke, Subheim, Macelleria Mobile Di Mezzanotte, Mombu, Lili Refrain.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook