Gaude Mater - Coro Della Virgola

Gaude Mater - Coro Della Virgola

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 15zł - ulgowy
    - 20zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”


Coro della Virgola (Włochy/Pescara)
Chór powstał w 2000 r. z inicjatywy jego dyrektora Pasquale Veleno i grupy muzyków, których mimo działalności w różnych zespołach wokalnych i instrumentalnych łączy zainteresowanie polifoniczną muzyką wokalną. W swoim repertuarze koncentrują się zarówno na szesnastowiecznych madrygałach a cappella, jak i wykonują utwory przeznaczone na zespół wokalny i orkiestrę barokową.
Laureat I nagrody w krajowym konkursie chóralnym F. Marcacci oraz zdobywca  II nagrodęyna 28. Krajowym Konkursie Muzyki Polifonicznej im. Guidona z Arezzo.
W 2007 roku zespół brał udział w prawykonaniu opery-oratorium Celestino V Antonella Neriego w L’Aquili. Rok później artyści po raz pierwszy we Włoszech wykonali Stabat Mater  op. 111 Knuta Nystedta na chór i wiolonczelę solo. Wystąpili również w Hiszpanii w ramach obchodów święta narodowego Włoch.. W 2010 roku, na zaproszenie Normana Mitchella - dyrygenta kapeli w opactwie w Dunfermline - chór odbył tournée w Szkocji.  W Polsce koncertował w ramach 24. Międzynarodowych Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich i jubileuszu 80-lecia Juliusza Łuciuka.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook