Gaude Mater - Muzyka W.A. Mozarta

Gaude Mater - Muzyka W.A. Mozarta

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 20zł - ulgowy
    - 30zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”


Simone Kermes
Niemiecka śpiewaczka operowa (sopran dramatyczno-koloraturowy), urodzona w 1970 roku w Lipsku. Kształciła się w Hochschule für Musik und Theater w rodzinnym Lipsku pod kierunkiem Helgi Forner. Zdobywczyni I nagrody na Konkursie im. Feliksa Mendelssohna w Berlinie w 1993 r., a trzy lata później na Międzynarodowym Konkursie im. Jana Sebastiana Bacha w Lipsku. W partiach operowych pojawiała się m.in. w Brooklyn Academy of Music w Nowym Jorku, Théatre des Champs-Élysées w Paryżu, Staatsoper w Stuttgarcie i Teatro Nacional w Lizbonie. Koncertowała w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Opera City Hall w Tokio, londyńskim Barbican, a także podczas Berkely Festiwal i Dresdner Musikfestspiele. Simone Kermes dokonała wielu nagrań – ich cechą znamienną jest rozległy repertuar, sięgający od Vivaldiego do Humperdincka. Niektóre z nich, jak Griselda Vivaldiego, Stworzenie Świata Haydna czy album z wirtuozowskimi motetami Vivaldiego (2007 rok) przyniosły jej nagrodę Diapason d’Or oraz inne nagrody płytowe. Dwukrotnie, w 2011 oraz w 20014, otrzymała nagrodę Echo Klassik.

Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis
Należy do wąskiego grona światowej elity w pełni profesjonalnych chórów kameralnych. Założony w 1978 roku, składający się z 24 zawodowych muzyków, pod kierownictwem dyrygenta Jana Łukaszewskiego nieustannie dąży do osiągnięcia doskonałości wykonań i odkrywania nowych obszarów muzycznych. Chór daje rocznie prawie 100 koncertów, przygotowując ponad 50 różnych programów. Repertuar Polskiego Chóru Kameralnego jest niezwykle obszerny – od muzyki a cappella po duże formy oratoryjne, operowe i symfoniczne. Zespół cieszy się opinią niezrównanego wykonawcy muzyki współczesnej. Dokonał ponad 500 prawykonań, w tym dzieł takich kompozytorów jak m.in. Henryk Mikołaj Górecki czy Krzysztof Penderecki.

Ensemble Sans Souici Berlin
Orkiestra została założona w 1985 roku przez troje muzyków: flecistę Christopha Huntgeburth, grającego na flecie prostym i flecie traverso, Irmgard Huntgeburth - skrzypaczkę oraz Niklasa Trüstedt - gambistę. Repertuar zespołu obejmuje szeroką literaturę muzyczną, poczynając od wczesnego baroku do epoki romantyzmu. Szczególna uwaga zespołu skupia się na muzyce z czasów panowania Elektora Branderburgii Fryderyka II. Nagrania płytowe Sans Souci ukazują, jak wielki wpływ miała ówczesna szkoła berlińska na rozwój stylu klasycznego i romantycznego w Europie.

Program:
Michał Malec - Meditation sur la Croix pour l'orgue sur le theme de "Vexilla Regis" (2016) prawykonanie (III nagroda)
Wolfgang Amadeusz  Mozart Missa in C major „In honorem Sanctissimae Trinitatis” KV 167
(Kyrie, Gloria, Credo In Unum Deum, Et Incarnatus Est,
Et In Spiritum Sanctum, Et Unam Sanctam Catholicam,
Et Vitam Venturi Saeculi, Sanctus, Benedictus, Agnus Dei)
Motet Exultate Jubilate in F major KV 165/158a
Regina Coeli in C major KV 108/74d (Allegro, Tempo Moderato, Adagio Un Poco Andante, Allegro)

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook