Bieryt & Zawadzki - "Od B do Z, czyli subiektywny elementarz

Bieryt & Zawadzki - "Od B do Z, czyli subiektywny elementarz

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Golec uOrkiestra - Koncert Kolęd i Pastorałek - Bydgoszcz

Hala Łuczniczka, Bydgoszcz

21.01.2018

Enej - Koncert Kolęd

Wytwórnia, Łódź

21.01.2018

Ceny biletów:
    - 20zł

Szczegóły wydarzenia

OD B DO Z, czyli SUBIEKTYWNY ELEMENTARZ PIOSENKI

Osiecka - Młynarski - Kofta - Przybora - Tuwim i in. ... Wśród wielu propozycji koncertowych z kręgu tzw. piosenki artystycznej (poetyckiej/literackiej/aktorskiej) recital „Od B do Z…” jest pozycją szczególną. Tutaj liryzm spotyka kabaret, smutek – groteskę, żywiołowość – melancholię… A wszystko to łączą dwie nietuzinkowe osobowości sceniczne.

Repertuar będący owocem wspólnych fascynacji muzycznych
Mateusza Bieryta i Michała Zawadzkiego kształtował się na przestrzeni kilku ostatnich lat, by finalnie wyewoluować w postaci ponadgodzinnego, dynamicznego spektaklu słowno-muzycznego. Ten swoisty, mały show nie jest recitalem stricte kabaretowym, choć… Jego klimat daleki jest od nadmuchanego patosu i wzniosłej powagi. Spoiwem łączącym poszczególne piosenki są komentarze i anegdoty samych wykonawców – często zabawne, czasem refleksyjne, zawsze jednak pełne luzu i dystansu, trafnie i szczerze ukazujące osobisty stosunek do prezentowanych utworów.

Druga część tytułu „Subiektywny elementarz piosenki” przekornie skrywa jeszcze jeden walor tego przedsięwzięcia, mianowicie jego specyficznie „edukacyjny” charakter. Artyści skomponowali swój koncert z bardzo różnych piosenek – mniej znanych, rzadko wykonywanych, zapomnianych, a także tych, które dotychczas nie zaistniały na płaszczyźnie szeroko pojętej piosenki artystycznej lub nie zostały napisane w tym „nurcie”. Dzięki temu publiczność ma szansę poznać wiele wartościowych utworów, które, mimo że często nie otrzymały etykiety „przeboju”, jak najbardziej zasługują na swoje kolejne sceniczne życia.

"Insekty" Jan Wołek
http://www.youtube.com/watch?v=c9VRvPE1urs

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook