Juwenalia AGH: Bokka, Xxanaxx

Juwenalia AGH: Bokka, Xxanaxx

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 25zł

Szczegóły wydarzenia

Juwenalia AGH: BOKKA, XXANAXX

BOKKA
14 maja w ramach Juwenaliów AGH wystąpi BOKKA - bez wątpienia najbardziej niezwykły debiut roku 2014 na polskiej scenie muzycznej. Debiutujący zespół, który od początku działa incognito. Artyści występują w maskach, by skierować naszą uwagę na to, co jest dla nich najważniejsze – na swoją muzykę. Na to, co robią teraz, nie zaś ich osiągnięcia czy historię. Jedyne, co o nich wiadomo, to że sercem formacji jest trio znanych muzyków i że sygnuje ich prężnie rozwijające się nowe wydawnictwo muzyczne NEXTPOP, stojące m. in. za sukcesami Fismolla i KARI.

Romantyczna idea tajemnicy i działania w cieniu, bez udzielania wywiadów i obecności w mediach, została bardzo dobrze przyjęta przez fanów i dziennikarzy. Świetne recenzje w polskiej i zagranicznej prasie (np. znakomity portal Pitchfork), wyprzedana debiutancka trasa koncertowa w Polsce w salach 800+, zaproszenia na festiwale (m.in. Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Audioriver, Free Form Festival, GoodFest, The Great Escape (UK), Reeperbahn Festival (DE), to niezwykłe osiągnięcia jak na pierwszy okres działalności formacji.

Pierwszy singiel BOKKI „Town Of Strangers” został zmasterowany w Londynie przez słynną Mandy Parnell, od lat współtworzącą brzmienie płyt Bjork, Sigur Ros, Little Dragon, Depeche Mode, Paula McCartneya, etc., a teledysk na You Tube ma już ponad 3 miliony odsłon. W 2015 roku zespół gościł na festiwalach takich, jak Orange Warsaw Festival, Colours of Ostrava (CZ), czy Positivus Festival (LV) oraz ma za sobą koncerty w zagranicznych klubach, m.in. A38 w Budapeszcie, Ancienne Belgique w Brukseli, czy Palac Akropolis w Pradze.

Premiera drugiego albumu pt. „Don’t Kiss And Tell” odbyła się 2 października 2015 roku. Obecnie zespół odbywa trasę promującą drugi album, podczas której zaplanowane są koncerty zarówno w Polsce, jak i za granicą.

XXANAXX
Plażę odwiedzi również XXANAXX - duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną. Jego historia zaczęła się, gdy Klaudia rozglądała się za odpowiednim producentem a Michał poszukiwał wokalistki o nietypowym głosie. Ich ścieżki skrzyżowały się w 2012 roku i odtąd nie było już powrotu. Od pierwszych chwil w studio wiedzieli, że chcą razem tworzyć muzykę.

Pierwszy singiel zatytułowany "Disappear" ujrzał światło dzienne w grudniu 2012 roku. W sierpniu roku 2013 nakładem U Know Me Records ukazała się debiutancka EPka zespołu, z której znamy także utwory "Broken Hope" czy "Got U Under".

Zespół wystąpił na licznych koncertach i festiwalach m.in Open’er Festival, Audioriver, Tatarak, Selektor, Malta Festival czy też The Great Escape. Portal Brand New Anthem nagrodził duet XXANAXX tytułem "Debiut Roku 2013". Zespół był nominowany w wielu plebiscytach za 2013 rok jako debiut oraz odkrycie roku. Portal Muno.pl przyznał za 2014 rok nagrodę Zespołu Roku.

Ich debiutancki album "Triangles", który był jednym z najbardziej oczekiwanych debiutów, ukazał się w maju 2014 roku nakładem Warner Music Polska. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez media, fanów oraz polskich jak i zagranicznych artystów. Obecnie zespół od ponad roku owocnie koncertuje po Polsce i Europie, a utwory takie jak "Stay", "Story" czy "Give U The World" na stałe zagościły w radioodbiornikach.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook