Milczenie Owiec

Milczenie Owiec

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 10zł - w przedsprzedaży
    - 15zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

MILCZENIE OWIEC

Koncert promujący drugą płytę zespołu MILCZENIE OWIEC pt. "Niepokoje", która ukazała się 26 lutego 2016 roku nakładem wytwórni MJM Music

Zespół Milczenie Owiec to piątka ludzi, których połączyła wspólna pasja - zamiłowanie do mocnej muzyki rockowej. Ola, Mati, Hubert, Gajowy i Szymbor - to oni kształtują nową odsłonę Milczenia Owiec, które powróciło do gry w 2010 roku, po blisko dwuletniej przerwie. Wracają z nowymi pomysłami i świeżymi kompozycjami. Mają na swoim koncie liczne koncerty w Polsce, a nawet zagranicą. Gościli na scenach największych polskich festiwali rockowych (Węgorzewo, HunterFest), rozgrzewali publiczność zgromadzoną w Spodku na Mistrzostwach Świata FMX „Diverse Night of the Jumps”.

W 2005 roku zespół wydał debiutancki album „Twarze” nakładem jednego ze światowych potentatów fonograficznych (EMI Music). Klipy do singli "Cisza" (zrealizowany przez uznaną "Grupę 13") oraz "Części" rotowały m.in. na kanałach 4funTV oraz starej VIVA POLSKA. Utwór "Części" trafił na playlistę radiowej Trójki. Zaistniał również na liście przebojów Marka Niedźwieckiego. Formacja pojawiła się w jednym z odcinków programu Kuby Wojewódzkiego. W 2005 roku utwór "Cisza" zamieszczony został na składance "Rockowa Lista Przebojów Radiowej Jedynki" zawierającej kompozycje znanych rockowych artystów. Niemałym sukcesem były: nominacja do nagrody "Fryderyk 2005" w kategorii rock/metal oraz 4 miejsce Oli (jako jedynej debiutantki) w plebiscycie magazynu "Teraz Rock", na liście 10 najlepszych polskich wokalistek rockowych. Pod koniec 2009 roku „Cisza” znalazła się na kompilacji "The Best Of Rock" wydanej przez Universal Music Polska. W sierpniu 2011 Milczenie Owiec zdobyło grand prix oraz nagrodę Fanklubu Republiki na Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego „In Memoriam”, przygotowując na tę okazję dwie własne interpretacje utworów Grzegorza.

Rok 2014 rozpoczął nowy etap w działalności Milczenia Owiec. Premierę miał w nim pierwszy od 2006 r. oficjalny singiel – „Bunt”, który przyczynił się do podjęcia współpracy z wytwórnią MJM Music. Jesienią tego samego roku oraz w marcu 2015 odbyły się koncerty MO wraz z formacją Carrion – zespoły zagrały wspólnie w kilkunastu miastach w kraju, w ramach trasy “Dla Idei”. 23 marca 2015 odbyła się premiera drugiego singla promującego nowy materiał – „Przyjdą tu”, kilka miesięcy później pojawiła się “Ćma” (30.11.2015) – piosenki od razu trafiły na listę przebojów Turbo Top Antyradia, największej rockowej rozgłośni w Polsce. Najnowsza i czwarta z kolei kompozycja promująca nowe wydawnictwo to “Degradacja” (08.02.2016), teledysk do utworu został sfinansowany w ramach projektu crowdfundingowego PolakPotrafi.pl, dzięki wsparciu Fanów i Przyjaciół zespołu.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook