Iceland To Poland

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 85zł - w przedsprzedaży

Szczegóły wydarzenia

ICELAND TO POLAND

Iceland To Poland to seria koncertów na terenie Polski z kapelami z Islandii – wyspy, która jest fascynująca, nie tylko ze względu na jej geologię oraz położenie geograficzne, ale także ze względu na jej kulturę, a w szczególności muzykę, no i oczywiście jej mieszkańców – Islandczyków.

Koncept trasy to wymiana kulturowa pomiędzy Islandią i Polską poprzez koncerty kapeli islandzkich w Polsce, a następnie występ polskich zespołów muzycznych na Islandii, pod tytułem Poland To Iceland.

W tym roku koncertujemy w czterech miastach: w Gdyni, Poznaniu, Warszawie i Gdańsku. Poszukujemy polskich zespołów muzycznych, które zechciałyby dołączyć do koncertów w Polsce, a następnie wystąpiły na jednym koncercie w stolicy Islandii, Reykjaviku, pod koniec roku.

Ottoman to zespół, który powstał w 2007 roku. Początkowo był to projekt mocno nieustabilizowany. Jedni muzycy do niego dołączali, inni odchodzili. Tak było do 2014 roku. Wtedy skład grupy wyklarował się i ukształtował: Stefán Laxdal – gitara, Helgi Durhuus – bas, Atli Steinn Bjarnason – perkusja.

Ottoman to nowa siła na alternatywnej rockowej scenie Islandii. Dowodem tego jest wydana w lutym bieżącego roku EP’ka „Heretic”, na której zespół umieścił cztery utwory. Muszę przyznać, że muzyka z tego krążka jest ożywczym powiewem wiatru w świecie rocka. Muzyka z „Heretic” ma niepowtarzalne brzmienie i klimat, którego próżno szukać gdzie indziej.

Churchhouse Creepers to świeże stoner rockowe trio, które w ciągu ostatnich miesięcy zdążyło już nieźle namieszać na islandzkiej scenie muzycznej. Panowie zagrali dotychczas m.in. z The Vintage Caravan, wystąpili na festiwalu Eistnaflug i zajęli trzecie miejsce podczas Icelandic Wacken Metal Battle. Do tego trzeba dodać liczne koncerty w kraju.

Zespół powołał do życia Bjarni Johannes Ólafsson (gitara/wokal) i Sigurgeir Lúðvíksson (bas/wokal), którzy spotykali się razem co piątek na wspólne jammowanie. Wówczas w swojej muzyce kładli nacisk szczególnie na groove, włączając w to swoje inspiracje progressive rockiem i metalem. Z czasem ich muzyka stawała się coraz szybsza i bardziej techniczna, ale nadal podszyta żywym rock’n’rollem. Rok później do duetu dołączył perkusista Dagur Atlason, który dopełnił brzmienie grupy wzmacniając i pogłębiając charakterystyczny groove.

ONI to rock/post-metalowy kwartet, który powstał w 2010 roku na odizolowanym fiordzie wschodniej Islandii, a dokładnie w miejscu o nazwie Neskaupstaður, będącym niewątpliwą kolebką islandzkiego heavy metalu. Członkowie zespołu to: Róbert Þór Guðmundsson – wokal, Daníel Magnús – gitara, Þorsteinn Árnason – bas, wokal, Brynjar Örn Rúnarsson – perkusja.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook