Jeff Angell's Static Land

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie

24.01.2018 - 28.01.2018

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie - Kraków

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Sala Filharmonii im. K. Szymanowskiego, …

24.01.2018

Ceny biletów:
    - 20zł - w przedsprzedaży
    - 25zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Jeff Angell's Static Land

Jeff Angell powraca z nowym projektem! Nowy zespół muzyka, Jeff Angell’s STATICLAND, wystąpi 11 czerwca Pod Minogą.

Premiera debiutanckiego albumu muzyka, zatytułowanego po prostu Jeff Angell’s STATICLAND, zaplanowana jest na 20 maja. Płyta została wyprodukowana przez Vance’a Powella, znanego m.in. ze współpracy z Jackiem Whitem, The Dead Weather, The Racounters i Seasick Steve. Ujmujący zestaw piosenek zawiera zarówno warczące, hałaśliwe blues rockowe rytmy, jak i urzekające, emocjonalne ballady zainspirowane Rolling Stonesami.

Jeff Angell, który swoją fascynację muzyką odkrył już w dzieciństwie, ma za sobą udział w kilku muzycznych projektach. Jego pierwszy zespół, Post Stardom Depression, podbił lokalną scenę Seattle, wydał trzy świetne płyty i koncertował z takimi wykonawcami jak Dee Dee Ramone i Queens Of The Stone Age. Zespół po krótkiej karierze upadł, jednak Jeff nie poddawał się i stworzył kolejny projekt – The Missionary Position, razem z klawiszowcem Benjaminem Andersonem, perkusistą Michaelem Alexem, i saksofonistą Gregorem Lothianem. Wydali razem dwie płyty i zdefiniowali swój unikalny dźwięk – połączenie brudnego post punk blues-rocka z introspekcyjnymi tekstami. Pojawiły się porównania do takich wykonawców jak The Doors, Townes Van Zandt, Morphine i The Gun Club. Kolejny project muzyka, The Walking Papers, powstał z współpracy z Barrettem Martinem (Screaming Trees, Mad Season), Duffem McKaganem (Guns N’ Roses) Benjaminem Andersonem, znanym z poprzednich projektów, i Mike’m McCreadym (Pearl Jam). Debiutowa płyta uzyskała świetne recenzje od m.in. The Rolling Stone i Classic Rock Magazine, a zespół opuścił kluby na rzecz aren i festiwali, supportując m.in. Alice in Chains, Jane’s Addiction, Biffy Clyro, i Aerosmith. The Walking Papers musieli jednak zawiesić karierę z powodu powrotu Duffa McKagane’a do Guns N’ Roses, a w rozkładzie Jeffa Angella znalazła się dziura. Tak powstało Jeff Angell’s STATICLAND.

Jeff Angell’s STATICLAND to projekt Angella, jego długoletniego współpracownika Benjamina Andersona i perkusisty Post Stardom Depression, Joshua Fanta. Ich debiutancki album zostanie wydany przez wytwórnię UDR, znaną ze współpracy z m.in. Alice Cooperem, Motörhead i Skid Row. Piosenki, zainspirowane w dużej mierze snami Angella, są dynamiczne i zróżnicowane, a każda jest dziełem samym w sobie.

Teraz zespół wyrusza w swoją pierwszą europejską trasę, odwiedzając także Polskę. Jeff Angell’s STATICLAND zagrają w poznańskiej Minodze już 11 czerwca!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: go ahead

Facebook