Simcha - Klezmerska Hawdala - Klezmafour

Simcha - Klezmerska Hawdala - Klezmafour

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 45zł, 30zł

Szczegóły wydarzenia

KLEZMAFOUR

Klezmafour - rockowa energia i bałkańskie szaleństwo. Zespół to objawienie muzyki klezmerskiej i bałkańskiej, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Klezmafour ma swoje korzenie w Lublinie, Białymstoku oraz Warszawie. Czerpie inspiracje z klezmerskich tradycji tych miast, jednocześnie obierając nowatorską drogę - z drogowskazem na muzykę bałkańską i rockową.

Muzycy z Klezmafour nazywają sami siebie “folkowym wehikułem na turbodoładowaniu”. Określenie to idealnie oddaje ich energię, ale i funkcję, jaką pełni ich muzyka. Brzmienia Klezmafour to muzyczna podróż z Polski na wspaniały i nie przemierzony Wschód, m.in do Rumunii, Bułgarii, Turcji, Syrii i Indii. Muzyczny wehikuł oprócz tradycyjnych instrumentów, wyposażony jest też w sporą dawkę elektroniki. Klezmafour podróżuje, gra i nie błądzi.

Zespół składa się z klasycznie wykształconych muzyków. Jest laureatem dwóch nagród niezwykle prestiżowego Internatonal Jewish Music Festival 2010 w Amsterdamie. Wygrana zaowocowała licznymi festiwalami za granicą oraz świetnie przyjętą trasą koncertową po USA i Kanadzie, gdzie zespół występował przed kilkutysięczną publicznością u boku takich sław jak Balkan Beat Box. Klezmafour jest finalistą programu emitowanego przez telewizję Polsat: "Must be the Music". Ma na swoim koncie świetnie przyjęte występy na festiwalach: Heineken Open'er, Przystanek Woodstock, Ethnoport Poznań, Lviv Klezmer Fest (Ukraina), Leeds Jewish Festival (Wielka Brytania), Intercultural Days, Stambuł (Turcja). Oprócz koncertów na dużych festiwalach, zespół doskonale brzmi na koncertach w filharmoniach. Świadkami tych żywiołowych koncertów były przestrzenie Filharmonii Narodowej, Sinfonia Baltica, Opery i Filharmonii Podlaskiej, Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

Cytując organizatorów Internatonales Klezmer Festival Fürth (Niemcy), gdzie bilety na koncert zespołu wyprzedano w ciągu zaledwie kilku dni: "Muzyka zespołu Klezmafour zawiera wiele oryginalnych, żywiołowych kompozycji. Ich ekscytujące koncerty są świetnym przykładem harmonijnego zgrania muzyków. Klezmafour to coś więcej niż tylko powiew świeżości w muzyce klezmerskiej, to istny huragan!"

Skład:
Andrzej Czapliński - skrzypce/vocal
Wojciech Czapliński - klarnet
Rafał Grząka - akordeon
Kamil Siciak - perkusja
Gabriel Tomczuk – kontrabas

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook