Simcha - The Legend of Kazimierz

Simcha - The Legend of Kazimierz

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 40zł, 30zł

Szczegóły wydarzenia

THE LEGEND OF KAZIMIERZ 

Krakowska formacja to zespół instrumentalny tworzący muzykę korzeni (root music), zarówno folkową, jak i etniczną. Ich brzmienia słuchane przy zamkniętych oczach przenoszą nas w ciepłe zakamarki krain w basenie Morza Śródziemnego.

W szerokim repertuarze wykonawczym grupy możemy odnaleźć oryginalne aranżacje i autorskie kompozycje inspirowane kulturą żydowską, bałkańską, Bliskiego Wschodu oraz Jewish Gipsy. Zespół specjalizuje się w tradycyjnej muzyce Żydów Aszkenazyjskich i muzyce Bałkanów, preferując szczególnie rytmy bułgarskie.  Muzycy Legend of Kazimierz występowali z takimi artystami jak Hans Zimmer, Michał Urbaniak, Nigel Kennedy czy zdobywca Oskara Jan A. P. Kaczmarek. Jakość i umiejętności wykonawcze zespołu potwierdza także jeden z autorytetów świata muzyki, Adam Baruch.

Zespół Legend of Kazimierz od samego początku skupia się na aktywnym prowadzeniu działalności koncertowej, zarówno w skali lokalnej jak i międzynarodowej. Podtrzymuje również stałą współpracę z Synagogą Izaaka. W 2015 roku zespół wziął udział w słynnym Schleswig Holstein Music Festival (Niemcy), a organizator Klezmer Festival 2016 w niemieckim Furth, umieścił go w programie jako jedną z głównych gwiazd tego wydarzenia.

Każdorazowe, doskonałe przyjęcie przez słuchaczy pomysłów muzycznych, serwowanych podczas koncertów przez artystów Legend of Kazimierz, bezpośrednio przyczynił się do powstania i wydania w dwóch płyt: „Seven Wonders” (2013) i „Jerusalem” (2015). Pierwsza, debiutancka płyta została wydana już po 3 miesiącach i 23 dniach od pierwszego koncertu!
Legend of Kazimierz powstał w 2013 roku w Krakowie, z inicjatywy Mateusza Frankiewicza, lidera grupy, producenta muzyki i kontrabasisty.

Zespół wystąpi w składzie:
Mateusz Chmiel – klarnet
Dawid Czernik – skrzypce
Paweł Iwan - akordeon
Jacek Długosz - gitara

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook