Simcha - Shira U'Tfila

Simcha - Shira U'Tfila

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Filharmonia Dowcipu i Waldemar Malicki - Klasyka z Fortepianem Plus

Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok

16.01.2018 - 16.01.2018

Ceny biletów:
    - 50zł, 40zł

Szczegóły wydarzenia

SHIRA U'TFILA

Shira U’tfila - garść muzycznej różnordności z Serbii. Improwizacja i tworzenie fuzji gatunków to ogromna moc serbskiego zespołu, który umiejętnie łączy współczesnego twista z dziedzictwem muzycznym Bliskiego Wschodu i sefardyjskich Bałkanów.

Shira u’tfila jest multi-etniczną i multi-wyznaniową grupą, która czerpie inspirację z różnorodności i bogactwa muzycznych tradycji: judeo-hiszpańskich, ottomańsko-tureckich, arabskich oraz bałkańskich. Zespół został założony w 2000 r. przez wokalistę Stefana Sablica, specjalistę gry na oud, czyli instrumencie strunowym, uważanym za przodka lutni. Muzycy pochodzą w większości z byłej Jugosławii, oprócz indyjskiego perkusisty. Wspólnie odkrywają dla nas bogactwo dźwiękowe instrumentów śródziemnomorskich, takich jak: darabuka, kaval, kanun oraz riq.

W warstwie wokalnej łączą śpiew liturgiczny i świecki w unikalnym splocie paraliturgicznych, miłosnych i patriotycznych pieśni. Dyskretnie zastępują się one nawzajem w ramach jednej melodii. Jest to bardzo charakterystyczne dla wszystkich faz kultury i tradycji sefardyjskiej. Shira u'tfila wydała siedem albumów, koncertowała w kilkunastu krajach, zespół współpracował przy produkcjach związanych z muzyką sefardyjską Bałkanów, okolic basenu Morza Śródziemnego oraz terytoriów Bliskiego Wschodu.

Skład zespołu:
Stefan Sablic - głos, oud
Ivana Mundja - głos
Elad Gabbay - kanun
Sinan Acifovic - klarnet
Filip Krumes - skrzypce
Srdjan Djordjevic - kontrabas
Akash Bhatt - instrumenty perkusyjne

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook