Happysad

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Happysad

24.02.2018 - 23.03.2018

Ceny biletów (przedsprzedaż / w dniu imprezy):
    - 50zł / 60zł - z Kartą Wytwórnia
    - 55zł / 65 zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Happysad


Happysad, rockowy zespół, który zagrał ok. tysiąca koncertów, ma na koncie pięć złotych i dwie platynowe płyty, wystąpi w listopadzie w Wytwórni. W lipcu 2004 nakładem S.P. Records ukazał się debiutancki album zespołu „Wszystko jedno”. W kwietniu 2007 magazyn Teraz Rock umieścił płytę „Wszystko jedno” wśród 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. Płyta pokryła się złotem.
 
W październiku 2005 ukazał się drugi album zatytułowany „Podróże z i pod prąd”, który również ma status złotej płyty. W połowie roku 2006 w zespole nastąpiła zmiana perkusisty - Maćka Sosnowskiego zastąpił Jarosław Dubiński. 1 września 2007 podczas III edycji organizowanego przez zespół happysad festiwalu SKARfest miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu – „Nieprzygoda”. W połowie września album zyskał status najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce (OLIS). Album ma status złotej płyty. Koncertowe wydawnictwo DVD happysad „Na żywo w STUDIO” zyskało status złotej płyty już w dniu premiery, 24 listopada 2008, a w maju 2009 r. DVD pokryło się platyną. 19 października 2009 premierę miał czwarty krążek pod tytułem „Mów mi dobrze” – dziś również platynowy.
 
W październiku 2011 ukazało się jubileuszowe wydawnictwo „Zadyszka”, podsumowujące dziesięć lat działalności zespołu, składające się z dwóch płyt. Na pierwszym krążku 13 zaprzyjaźnionych zespołów gra utwory Happysad, a drugi to DVD z koncertem zespołu z Jarocina z udziałem urodzinowych gości. Kolejne wydawnictwo nosi nazwę „Ciepło/Zimno” i znajduje się na nim 12 piosenek i ukryty utwór ,,Stare miasto". Autorem okładki jest rysownik Dawid Ryski. Płyta trafiła na sklepowe półki 5 września 2012 r. i już w pierwszym tygodniu poszybowała na pierwsze miejsce OLIS – listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Album ma status złotej płyty.
 
4 grudnia 2013 roku ukazało się kolejne wydawnictwo DVD i 2CD, dokumentujące występ zespołu na Przystanku Woodstock w 2012 i – jako zdobywca Złotego Bączka – w 2013 roku. W lutym 2014 roku zespół rozpoczął współpracę z producentem Marcinem Borsem, z którym nagrał album „Jakby nie było jutra”, który w październiku 2014 r. znalazł się na pierwszym miejscu OLIS, spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami i w ciągu miesiąca zyskał status złotej płyty.
 
Skład zespołu:
Kuba Kawalec - wokal, gitara
Łukasz Cegliński – Pan Latawiec – gitara, wokal
Artur Telka – bas
Jarek Dubiński – Dubin – perkusja
gościnnie na koncertach:
Maciej Ramisz – instrumenty klawiszowe, gitara, wokal
Michał Bąk – saksofon, instrumenty klawiszowe

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: Klub Wytwórnia

Gdzie:

  • Wytwórnia, Łąkowa 29, Łódź

Facebook