Lao Che

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Lao Che

18.03.2018

Ceny biletów:
    - 75zł - w przedsprzedaży

Szczegóły wydarzenia

Lao Che


To będzie już drugi koncert Lao Che w Toruniu w tym roku. Tym razem na siedząco, ale bez taryfy ulgowej. Zespół z całą swoją mocą zaprezentuje materiał przekrojowy w formie jak najbardziej elektrycznej.

Muzyka Lao Che to zbitka wielu naleciałości stylistycznych. Grupa zyskała duży rozgłos dzięki swojej drugiej płycie pt. "Powstanie Warszawskie" odzwierciedlającej dziesięć najbardziej znamiennych dla powstania wydarzeń. Krążek ukazał się na rynku w marcu 2005 roku. 30 lipca 2012 roku członkowie zespołu zostali odznaczeni Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP za „zasługi na rzecz popularyzacji i upamiętnienia Powstania Warszawskiego”.

Do tej pory grupa wydała już sześć płyt, każda z nich jest osobnym albumem koncepcyjnym, podporządkowanym osobnym wpływom, rytmom i stylistyce: Gusła (styczeń 2002), Powstanie Warszawskie (marzec 2005), po wydaniu której stał się znany, Gospel (luty 2008), Prąd stały/prąd zmienny (marzec 2010) oraz Soundtrack (październik 2012).

Szósty, ostatni album pt. "Dzieciom" to absolutny hit sprzedażowy. Do tej pory niemalże połowa utworów z tej płyty znalazła się na liście radiowej "Trójki" z czego większość na samym szczycie LP3. "Wojenka" odnotowała również rekord - 13 miesięcy na pierwszym miejscu! Album został również albumem roku w kategorii rock - nagroda Fryderyki 2015!

Nagrody i nominacje:

- GW uznała "Powstanie Warszawskie" za wydarzenia nr 1 w polskiej muzyce w 2005 roku
- Słuchacze III Programu PR uznali "Powstanie Warszawskie" za najlepszy album 2005 roku
- Tygodnik "Przekrój" zaliczył "Powstanie Warszawskie" do 5 najlepszych polskich płyt 2005 roku
- Nominacja do nagrody "Fryderyki 2005" w kategorii Album Roku – Muzyka Alternatywna.
- Złoty Bączek za Przystanek Woodstock 2006.
- Nagroda Programu Trzeciego Polskiego Radia, imienia Mateusza Święcickiego – „Mateusz 2008” za „energię i pasję tworzenia, za umiejętność prowokowania ludzi do myślenia na temat natury ludzkiej” (10 września 2008)
- Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2008
- uznanie przez serwis infomuzyka.pl za najlepszy polski zespół 2008 roku.
- Słuchacze Trójki (Polskie Radio, audycja "Radiowy Dom Kultury"), wybrali płytę "Gopspel" najlepszą płytą (z muzyką) w 2008 roku.
- 17 kwietnia 2009 zespół otrzymał nagrodę "Gwarancja Kultury", przyznaną przez TVP Kultura.
- 31 lipca 2010 Lao Che otrzymało Nagrodę m. st. Warszawy przyznawaną dla wybitnych warszawiaków działających na rzecz rozwoju stolicy: ludzi kultury, nauki i sztuki.
- teledysk do utworu "Życie jest jak tramwaj" autorstwa Łukasza Rusinka został wybrany najlepszym klipem animowanym 19 Yach Film Festiwal.
- 30 lipca 2012 roku Prezydent RP odznaczył muzyków Srebrnym Krzyżem Zasługi. Uhonorował ich za „zasługi na rzecz popularyzacji i upamiętniania Powstania Warszawskiego”.

Skład:
Mariusz "Denat" Denst – sampler, animacja
Hubert "Spięty" Dobaczewski – śpiew, gitara rytmiczna
Michał "Dimon" Jastrzębski – perkusja
Filip "Wieża" Różański – instrumenty klawiszowe
Rafał "Rysiek" Borycki – gitara basowa
Maciek "Trocki" Dzierżanowski – instrumenty perkusyjne


Regulamin imprezy: http://www.powsinoga.com/regulamin

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Organizator:POWSINOGA.COM

Strona internetowa: http://www.powsinoga.com

Facebook