Johnny Osbourne, Soul Stereo, Rogal Salut!, Splendid Sound,

Johnny Osbourne, Soul Stereo, Rogal Salut!, Splendid Sound,

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 35zł - w przedsprzedaży
    - 40zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Johnny Osbourne, Soul Stereo, Rogal Salut!, Splendid Sound, Damian Syjonfam

Już 21 maja, w klubie Alibi we Wrocławiu, zagra jeden z najważniejszych wokalistów w historii muzyki jamajskiej - Johnny Osbourne! Jest on nazywany Ojcem Chrzestnym Dancehallu, i rzeczywiście wpływ na współczesną muzykę jamajską miał nieoceniony.

Karierę muzyczną zaczynał już w 1967r. nagrywając dla legendarnego Studio One, ale dopiero pod koniec lat 70', po powrocie z emigracji z Kanady, jego kariera nabrała tempa. Od razu skupił się na karierze solowej i wydał klasyczny dzisiaj album "Truth and Rights" w 1979 oraz równie dobry "Folly Ranking" wyprodukowany przez Kinga (wtedy Prince'a) Jammy'ego - tymi produkcjami od razu wdrapal się na szczyt najpopularniejszych artystów na wyspie!

Jego kariera trwa do dziś i ma się bardzo dobrze. Jest jednym z bardzo niewielu artystów z tamtych czasów, którzy dalej tak aktywnie koncertują po całym świecie. Co więcej, mimo nienajmłodszego już wieku - w tym roku skończy 69 lat - jest w świetnej formie wokalnej i jego koncerty zawsze porywają!

Także 21 maja w Alibi jest pozycją obowiązkową dla wsyzstkich fanów Reggae i Dancehallu! Koniecznie wpadnij zobaczyć legendę w świtnej formie i posłuchaj klasycznych hitów jak: Truth & Rights, No Ice Cream Love, Buddy Bye, Folly Ranking, Warrior, Mr Marshall (wykorzystany w ogromnym hicie Major Lazer "Jah No Partial") czy Water Pumping!

Wspracie za dekami dla Johnny'ego zapewni Soul Stereo - znakkomity francuski sound system. Soul Stereo powstało w 1998 w Paryżu i od tamtej pory nie przerwanie promują klasyczne jamajskie brzmienia w całej Europie jak i organizują trasy z najważniejszymi z artystów starszego pokolenia. Znani są także z ogromnej koelkcji dubplate'ó - ekskluzywnych utworów nagranych tylko dla nich - od śmietanki Reggae'owego świata. Mimo iż koncert Johnnye'go to zdecydowanie najważniejsza część sobotniego wieczora, set Soul Stereo z pewnością też będzie wielkim muzycznym wydarzeniem.

Lokalne wspracie zapewni Splendid Sound, Damian Syjonfam oraz Rogal Salut!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook