La Cuneta Son Machin - cumbia-rock z Nikaragui

La Cuneta Son Machin - cumbia-rock z Nikaragui

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Stare Dobre Małżeństwo

Wojewódzki Dom Kultury, Kielce

20.01.2018

Ceny biletów:
    - 20zł

Szczegóły wydarzenia

LA CUNETA SON MACHIN

Nominowany do nagrody Grammy, pochodzący z Niakargui, zespół La Cuneta Son Machin odwiedzi Wrocław w ramach europejskiej trasy promujacej ich najnowszy album "Mondongo". Jedyny w Polsce koncert odbędzie się w niedawno otwartym klube muzycznym Stara Piwnica. Dla wielbicieli latynoskiego muzycznego szaleństwa, ten koncert to pozycja obowiązkowa!

Założony w 2009 roku, w Nikaragui, zespół La Cuneta Son Machin, zrodzony został z celebracji Santo Domingo, patrona złodziei i prostytutek w Managua. La Cuneta Son Machin stworzył niepowtarzalny dźwięk cumbia-rock, który elektryzuje publiczność na całym świecie, gdziekolwiek zagrają koncerty. Znani ze swojego hałaśliwego, scenicznego show, łączą tradycyjne rytmy Nikaragui, cumbia wraz z elementami elektroniki i rocka. Ich występy wzbogacone są o instrumenty - marimby, akordeony, latin percussion i gitary elektryczne. Uważani za bohaterów narodowych Nikaragui, w 2016 otrzymali nominację Grammy dla najlepszego albumu Latin Urban Rock& Alternative za ostatnią płytę "Mondongo".

Dzięki temu ich muzyka uzyskała  międzynarodowe uznanie. Muzycy połączyli heavy metal wraz z dźwiękami wywodzącymi się z najbiedniejszych i marginalnych barów Nikaragui w formacie mash-up. Ta niezwykła fuzja przyciągnęła uwagę młodzieży z Nikaragui, ponieważ stworzyli język muzyczny, który wcisnął się pomiędzy wrażliwy mainstream a tradycyjną muzyką ludową Nikaragui. Kiedy zaczęli tworzyć oryginalną muzykę, cofnęli się do czasów rewolucyjnych modeli muzycznych z 1980 roku i zaczęli przekraczać granice nikaraguańskich stylów ludowych, łcząć je z nowoczesnymi wpływami i tekstami z popularnego slangu wspłczesnej Nikaragui. Miało to na celu stworzenie nowego wyrazu muzycznego, opartego na muzyce popularnej Nikaragui.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook