Tango Diagonales & Carlos Roulet

Tango Diagonales & Carlos Roulet

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 40zł - stojący (studenci / uczniowie)
    - 50zł / 65zł - siedzący (I pula / II pula)

Szczegóły wydarzenia

TANGO DIAGONALES i CARLOS ROULET

Koncerty tanga są na polskiej scenie muzycznej unikatową propozycją, która z pewnością zaspokoi gusta wielu koneserów muzyki. W czerwcu takiej okazji dostarczy II Międzynarodowa Trasa Koncertowa zespołu Tango Diagonales i śpiewaka Carlosa Rouleta z Argentyny.

Zespół Tango Diagonales tworzą młodzi, utalentowani muzycy z najznakomitszych scen Buenos Aires, jak Orkiestra Filharmonii czy Teatro Colon: Pablo Murgier (fortepian), Santiago Quagliariello (kontrabas), Camillo Fiore (flet), Edgardo Otero Salvador (bandoneon), Simone Toleomeo (bandoneon). Natomiast Carlos Roulet jest charyzmatycznym śpiewakiem, którego głos brzmi z autentyczną mocą i pasją. Ich pierwsza Trasa Koncertowa (Wrocław – Kraków – Katowice – Warszawa) przyniosła im sukces i uznanie na polskiej scenie tanga. Zagrane koncerty spotkały się z niezwykle ciepłym i serdecznym przyjęciem publiczności, którą szczególnie ujęli wykonaniem polskiego tanga „Już nigdy” na zakończenie koncertu.

Repertuar zespołu w znakomitym stylu nawiązuje do tradycji Złotej Ery Tanga. Mieszczą się w nim zarówno sztandarowe kompozycje tamtego okresu : „Mi Dolor”, „Remolino”, „Por una cabeza”, „Loca”, jak i wspaniałe aranżacje utworów słynnego Astora Piazzolli, twórcy stylu „nuevo tango”. Będzie to prawdziwa gratka dla miłośników muzyki tanga, jednego z najbardziej popularnych stylów muzyki i tańca w ostatnich latach.
Po koncercie – MILONGA! Zapraszamy do tańca. Oprawę muzyczną zapewni Tango Devoradores z Wrocławia.

Honorowy patronat Ambasady Argentyny w Polsce
Informacje o artystach na stronie organizatora http://www.krakowskietango.pl

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook