Letni Festiwal Jazzowy / ICE Jazz: Violin Virtuoso Night Lakatos - Bałdych

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 90zł, 75zł, 60zł, 50zł, 40zł

Szczegóły wydarzenia

Letni Festiwal Jazzowy / ICE Jazz


Violin Virtuoso Night Lakatos – Bałdych


11 czerwca o godzinie 21.00 zostanie zaprezentowany, w ramach ICE Jazz show-pojedynek skrzypcowy – Roby Lakatos – Adam Bałdych.

Przed publicznością zmierzą się dwaj wirtuozi skrzypiec: Roby Lakatos i Adam Bałdych

!

Lakatos to jeden ze światowych wirtuozów skrzypiec – znany z „ognistych” kreacji muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. Jego wykonanie Czardasza Vittoria Montiego jest uważane za najefektowniejsze w historii. Krakowscy melomani mogli się o tym już kilkakrotnie przekonać podczas spektakularnych koncertów w stolicy Małopolski.

Adam Bałdych to obecnie jeden z najbardziej popularnych za granicą polskich jazzmanów – fantastyczny skrzypek, łączący klasyczny jazz ze stylem fusion i world music – ciągle penetrujący i odkrywający nowe rejony muzyczne. Polak jest laureatem prestiżowej europejskiej nagrody ECHO Jazz 2013 oraz wielu innych wyróżnień. Od kilku lat wygrywa w Polsce w kategorii skrzypków w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum.

Koncert będzie miał trzy części. W pierwszych dwóch artyści zaprezentują ze swoimi międzynarodowymi zespołami swoje projekty, by w finale zagrać razem.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • ICE Kraków Congress Centre, ul. Marii Konopnickiej 17, Kraków

Facebook