9 LAJ: Beady Belle / Maciej Grzywacz Special Project

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Filharmonia Dowcipu i Waldemar Malicki - Klasyka z Fortepianem Plus

Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok

16.01.2018 - 16.01.2018

Ceny biletów:
    - 25zł - z Kartą Wytwórnia
    - 35zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

9 LAJ: BEADY BELLE / MACIEJ GRZYWACZ SPECIAL PROJECT


GWIAZDY ŚWIATOWEGO JAZZU


CZĘŚĆ I: MACIEJ GRZYWACZ SPECIAL PROJECT

Podczas kolejnego wieczoru Letniej Akademii Jazzu Maciej Grzywacz, utalentowany polski gitarzysta, zaprezentuje w Wytwórni wyjątkowy projekt specjalny, do którego zaprosił wybitnych gości. Grzywacz to gitarzysta, kompozytor i aranżer. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Wyższą Szkołę Muzyczną w Monachium. Ma na koncie pięć autorskich płyt. Ostatnia z nich to płyta „Solo, nagrana w całości na gitarze klasycznej. Poprzednia to „Black Wine”, na której zagrali nowojorscy muzycy: kontrabasista Yasushi Nakamura i perkusista Clarence Penn. Grzywacz wystąpi ze specjalnym projektem w międzynarodowym składzie: Jakob Dinsen na saksofonie, Daniel Franck na kontrabasie i Hakon Mjaset Johansen na perkusji.

Jakob Dinesen to jeden z najwybitniejszych współczesnych duńskich saksofonistów jazzowych. Jest dwukrotnym zdobywcą nagrody Grammy oraz laureatem Jazzpar Award, Roager Prize, Bent Jædig Prize i Palæ Bar Prize. Nagrywał i koncertował z takimi znakomitościami światowej sceny jazzowej, jak: Paul Motian, Steve Swallow, Kurt Rosenwinkel, Nasheed Waits, Ben Street czy Eddie Gomez. Występował z gwiazdami skandynawskiej sceny pop oraz artystami afrykaskimi i kubańskimi. Daniel Franck to szwedzki kontrabasista, który osiedlił się w Danii i jest tam jednym z najbardziej wziętych muzyków jazzowych. Artyści, z którymi koncertował to: Jeff Tain Wars, Joey Calderazzo, Carsten Dahl, Jens Winther, Kenny Werner, Ben Besiakov i Donny McCaslin. 

Hakon Mjaset Johansen to norweski perkusista i kompozytor znany ze współpracy z Trondheim Jazz Orchestra, z którą w roku 2000 na festiwalu Moldejazz wystąpił Chick Corea. Koncertował z takimi artystami, jak: Mark Turner, Nils Perer Molvær, Bugge Wesseltot, Ole Morten Vågan czy Håvard Wiik. Jest laureatem prestiżowej nagrody Kongsberg Jazz Award. W jego dyskografii znajduje się blisko dwadzieścia płyt, nagranych m. in. z zespołami Urban Connectioon, Motif czy Come Shine.


CZĘŚĆ II: BEADY BELLE

Podczas drugiej części koncertu na scenie przy Łąkowej 29 wystąpi Beady Belle - przedstawicielka niezwykle interesującej norweskiej wytwórni Jazzland. Od czasu debiutu w 2001 r. Beady Belle wraz z zespołem łączyła jazz i acid jazz z brzmieniami elektronicznymi i muzyką pop. Wokalistka i liderka zespołu Beate S. Lech, obdarzona znakomitym głosem i znajomo brzmiącym nad Wisłą nazwiskiem, jest córką mieszkającego w Norwegii polskiego pianisty i skrzypka jazzowego Zdzisława Lecha.

Obecnie Beateskupiła się na solowej karierze i wydała płytę stricte jazzową pod czujnym okiem Bugge Wesseltofta, który odpowiedzialny był za produkcję jej najnowszej, nagranej w Nowym Jorku, płyty.Znajdziemy tutaj nastrojowe i niezwykle stylowe połączenie jazzu, soul oraz norweskich pieśni ludowych. Całość przesycona jest skandynawskim chłodem i melancholią oraz dopracowana w najmniejszym szczególe. Na płycie gościnnie wystąpili również Joshua Redman i Mathias Eick.

Zespół wystąpi w składzie:

Voice: Beady Belle
Bass: Marius Reksjø
Drums: Andreas Bye
Keyboards: Anders Aarum

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: Klub Wytwórnia

Facebook