Zakończenie sezonu szantowego: EKT - Gdynia, W Stronę Portu

Zakończenie sezonu szantowego: EKT - Gdynia, W Stronę Portu

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 20zł - w przedsprzedaży
    - 25zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

EKT – GDYNIA zagra na zakończenie sezonu szantowego!


Idą wakacje, powoli kończymy szantowe śpiewanie w klubach i szykujemy się na rejsy. Zanim jednak wypłyniemy na morza i jeziora, zapraszamy na Zakończenie Sezonu Szantowego!

Spotykamy się 2 czerwca w niedawno otwartym klubie Stara Piwnica przy ul. Krupniczej 15, a śpiewać razem z nami będą ulubieńcy szantowej publiczności EKT – Gdynia oraz wrocławski skład W STRONĘ PORTU.

Jeśli chcecie mieć udane wakacyjne rejsy – obecność obowiązkowa! Bilety są wyjątkowo tanie, a bary Starej Piwnicy odpowiednio zaopatrzone :)


A po wakacjach spotkamy się znowu…


Zespół EKT Gdynia powstał na początku 1986 roku na Kaszubach w Kieleńskiej Hucie pod Gdynią, na wdzięcznym łonie Ogólnopolskiego Elitarnego Klubu Turystów "Do Baru". Siedziba klubu znajduje się w Gdyni i stąd nazwa zespołu. Jest to mylące, ponieważ obecny skład zespołu niemal wcale nie jest związany z Gdynią, a nawet z Pomorzem. Jedynym rodzynkiem, członkiem pierwszego legendarnego składu, człowiekiem nie tylko mieszkającym, ale również pracującym w Gdyni (konkretnie w Porcie) jest Jan Wydra, autor wielu tekstów i muzyki do większości naszych utworów. Rok po debiucie do zespołu doszedł Irek „Messalina” Wójcicki, którego teksty stanowią do dziś żelazny repertuar kapeli. Nieodżałowany „Messalina” zmarł 26 listopada 2011.


Obecnie grupę tworzą:

  • Jan Wydra – gitara, wokal
  • Jacek Fimiak – perkusja, wokal
  • Krzysztof Kowalewski – gitara, wokal
  • Kamil Szewczyk – gitara basowa
  • Marek Remik Remiszewski – manager

EKT Gdynia to zespół nagradzany na wszystkich liczących się festiwalach w Polsce. Zaczynali od piosenki turystycznej (od której do końca nie odeszli do dziś), by potem ugruntować swoją pozycję w nurcie piosenki morskiej i żeglarskiej.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook