Koncert Flamenco: "Rodowód" Gema Moneo

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Filharmonia Dowcipu i Waldemar Malicki - Klasyka z Fortepianem Plus

Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok

16.01.2018 - 16.01.2018

Ceny biletów:
    - 120zł, 90zł, 60zł

Szczegóły wydarzenia

Koncert Flamenco: "Rodowód" Gema Moneo


“ Rodowód” to koncert /spektakl taneczny flamenco, poświęcony rodzinie Moneo, tradycji ich śpiewu i pasji, która z czasem stała się formą ekspresji i stylem życia Rodowód jest krótką historią która wspomina palos de flamenco charakterystyczne dla legendarnej dzielnicy w Jerez: la Plazuela (San Miguel) skąd pochodzi rodzina Moneo . Gema Moneo, jest młodą tancerką, zakochaną w śpiewie i tańcu z jej rodzinnych stron Wprowadzi nas w swój świat flamenco, którym żyje i który jest obecny w jej twórczości, nie tracąc przy tym swoich korzeni i autentyczności.

W spektaklu wezmą udział:

Gema Moneo – taniec

Kariera zawodowa: Jako trzynastoletnia dziewczynka, występuje w zespole tablao flamenco Kiedy ukończyła 18 lat, rozpoczyna swoją współpracę z Compañia Juan Manuel Fernandez Montoya -Farruquito i występuje w spektaklu "Sonerias", który miał premierę w Teatro Maestranza (Sevilla) Ponadto współpracowała z Antonio Fernandez El Farru, w jego trasie koncertowej w Kolumbi i Turcji. W 2011 rozpoczyna współpracę przy kolejnym spektaklu z Compañia de Farruquito w Gran Via de Madrid Teatro Compac Gran Via, koncertując w : Argentynie, Chile i kończąc w Teatro Lope de Vega (Sevilla). W 2012 gościnnie wystąpuje w spektaklu Diego del Morao "Orate" a także bierze udział w trasie koncertowej w U.S.A , w takich miastach jak New York, San Francisco i Los Angeles. W 2013 zajęła pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez Tablao Las Carboneras. Następnie bierze udział w Festiwalu Flamenco Gitano w San Francisco. W 2014 tańczy jako solistka w zespole Joaquina Cortes, w spektaklu "Gitano" z którym wystąpuje przez cały sezon w Teatro Tivoli w Barcelonie jak i w wielu miastach Hiszpanii. Współpracujez Farruquito w spektkalu "Improvisao" w Alcázar de Jerez razem ze swoim wujem Manuel Moneo. Następnie ten sam spektakl wsytawiają na Festiwalu Flamenco w Antwerpii w 2015 (Belgia). Na ostatnim festiwalu w Jerez, miała miejsce premiera jej autorskiego spektaklu , do którego zaprosiła swojego kuzyna Juan Moneo "Momito" Sangre wraz z Territorio. Obecnie jest związana z tablao : Corral de la Moreria, Tablao Las Carboneras, Tablao Villarosa, Casa Patas (Madryt). Tablao el Carmen (Barcelona) y Tablao Arenal (Sevilla).

Joaquin Marin "El Quini"- śpiew

Urodził się w legendarnej dzielnicy la Plazuela. Na początku swojej drogi artystycznej szkolił się pod okiem takich artystów jak Manuel Carpio i Juan Parrilla. Współpracował z tak znakomitymi artystami jak Antonio El Pipa, Maria del Mar Moreno, Antonio Gades, Maria Jose Franco, Juana Amaya o Jairo Barrull.

Jesus Agarrado "El Guardia" - gitara

Urodził się w dzielnicy flamenco la Asuncion, w Jerez, jego dzieciństwo jest jak film dokumentalny o flamenco, ponieważ miał wielki przywilej, żeby wychowywać się wśród najsławniejszych artystów flamenco. Słuchając na żywo - uczył się od takich legendarnych artystów jak Tio Borrico czy Terremoto. Jest ojcem tancerki Gema Moneo i szwagrem legendarnego śpiewaka Juan Moneo "El Torta" któremu miał zaszczyt akompaniować na wielu koncertach. Współpracował także z Terremoto Hijo o Capullo de Jerez . Koncert jest organizowany w ramach siódmej edycji Festiwalu Arte Flamenco. Podczas trwania którego, odbywają się warsztaty tańca i śpiewu prowadzone przez wyżej wymienionych artystów.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook