X lat Ethno Jazz Festival: Didier Lockwood & Violons Barbares & Guo Gan & Czyngis-chan

X lat Ethno Jazz Festival: Didier Lockwood & Violons Barbares & Guo Gan & Czyngis-chan
E-Ticket
Co to jest E-Ticket?

Sprzedaż wstrzymana!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ethno Jazz Festival

Wrocław

30.01.2018 - 24.04.2018

Ceny biletów:
    - 60zł / 45zł - stojący (normalny / ulgowy)
    - 100zł, 75zł - siedzący

Komunikat organizatora:

Informujemy, że koncert DIDIER LOCKWOOD & VIOLONS BARBARES & GUO GAN: „Crossed Violons Story” nie odbędzie się w zaplanowanym terminie 13 października z przyczyn niezależnych od organizatora.

Nowy termin koncertu zostanie podany wkrótce po ustaleniach z managementem artystów.

Zakupione bilety zachowują ważność na nowy termin, można również je zwracać w miejscu ich zakupu.

Zainteresowanych przepraszamy za niedogodności związane ze zmianą terminu koncertu.

Szczegóły wydarzenia

Didier Lockwood & Violons Barbares – muzyczna podróż Jedwabnym Szlakiem!


Didier Lockwood,  legendarny francuski skrzypek jazzowy, uczeń i współpracownik Stéphana Grappelli, zaprasza w muzyczną podróż historycznym  Jedwabnym Szlakiem. „Crossed Violons Story” : cztery wspaniałe instrumenty strunowe, cztery wielkie kultury: Francja – Bułgaria – Mongolia – Chiny. Jedyny w Polsce koncert tego niezwykłego projektu odbędzie się 13 października w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze w ramach obchodów X-lecia Ethno Jazz Festival we Wrocławiu.

Didier Lockwood i The Barbares Violons & Guo Gan, to dowód, że jedna kultura może być wzbogacana przez inną, odmienną kulturę bez wzajemnych obaw i uprzedzeń. Powyższe połączenie przedstawia wzajemny szacunek i chęć podzielenia się wszystkimi, cennymi cechami pochodzącymi z rożnych kultur. W skład projektu wchodzi Dandár Vaanchig Enkhjargal z Mongolii, Dimitar Gougov z Bułgarii, Fabien Guyot z Francji, Guo Gan z Chin,  natomiast Didier Lockwood łączy wszystko w jedną, spójną całość! Dzięki temu, to olbrzymie zróżnicowanie geograficzne zanika, umożliwiając tworzenie niewiarygodnych dźwięków, tym samym realizując muzyczne spełnienie artystów.

Przez ostatnie 40 lat, Didier Lockwood nie przestawał odkrywać bogactwa swego instrumentu -  skrzypiec, improwizując poprzez jazz do muzyki klasycznej. Owocem spotkania z Violons Barbares i Guo Gan, jest stworzenie podróży poprzez nowe, dotychczas nieodkryte horyzonty. Cztery wyjątkowe instrumenty (skrzypce - morin khoor – erhu - gadulka) prowadzone przez dzikie perkusje, przenoszą nas z Chin na Bałkany, z Mongolii na Bliski Wschód. Współczesna i wirtuozerska wizja Jedwabnego Szlaku, to „Crossed Violons Story”…


Didier Lockwood - violin
Dandarvaanchig Enkhjargal ("Epi") - morin khoor & vocals
Dimitar Gougov - gadulka & vocals
Fabien Guyot - world percussions & vocals
Guo Gan – erhu

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook