Historia Żołnierza

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Golec uOrkiestra - Koncert Kolęd i Pastorałek - Bydgoszcz

Hala Łuczniczka, Bydgoszcz

21.01.2018

Enej - Koncert Kolęd

Wytwórnia, Łódź

21.01.2018

Ceny biletów:
    - 10zł - ulgowy
    - 20zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Historia Żołnierza


Wybitny polski aktor dramatyczny Wojciech Pszoniak będzie gwiazdą muzycznego widowiska Sinfonietty Cracovii, które kameraliści krakowskiego zespołu zaprezentują słuchaczom już w poniedziałek 4 lipca w Muzeum Manggha. W repertuarze wieczoru znajdzie się adaptacja Historii żołnierza ‒ kultowego i cieszącego się niesłabnącą popularnością dzieła Igora Strawińskiego. Spektakl stanowić będzie jedną z licznych atrakcji tegorocznej edycji Sinfonietta Festival.

Jak podkreślają organizatorzy, nawiązanie współpracy z Pszoniakiem nie było dziełem przypadku... Mało znanym wątkiem biografii tego cenionego za ogrom dokonań teatralnych i filmowych artysty jest jego przygoda muzyczna. Aktor uczył się przez lata gry na oboju w bytomskiej Szkole Muzycznej. Nie była mu jednak pisana kariera wirtuoza: jak sam dziś wspomina, jako młody adept instrumenalistyki regularnie doprowadzał do szewskiej pasji swych pedagogów oraz dyrygentów.

Tym razem słuchacze będą mieli szansę podziwiać Pszoniaka w niecodziennej, bo aż potrójnej roli! Jako lektor widowiska Sinfonietty aktor wcieli się w postać narratora, Żołnierza oraz... Diabła. Całość występu przybierze kształt wyjątkowego spektaklu muzyczno-recytatorskiego, który zainteresuje nie tylko melomanów, ale również fanów sztuki teatralnej oraz publiczność ceniącą niebanalne realizacje sytuujące się na pograniczu sztuk. Przygotowana przez kameralistów Sinfonietty adaptacja niezmiennie aktualnej, muzycznej baśni Strawińskiego to bez wątpienia doskonała propozycja na lipcowy wieczór spędzony w nadwiślańskiej Stolicy Kultury.

Miałem już przyjemność pracować nad „Historią żołnierza” z dyrektorem Sinfonietty, Jurkiem Dybałem ‒ zdradza Pszoniak. Mogę Państwa zapewnić, że czeka nas wieczór pełeń wrażeń i ‒ przede wszystkim ‒ pysznej zabawy! Serdecznie zapraszam.


WYKONAWCY:

WOJCIECH PSZONIAK – lektor
JUREK DYBAŁ – dyrygent
KAMERALIŚCI SINFONIETTY CRACOVII

PROGRAM:

Igor Strawiński – Historia żołnierza

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook